| ElAdi a întrebat:

Salut, vreau sa stiu daca faci sex in tmpul menstruatiei ramai gravida ( daca nu te protejezi)?!

Răspuns Câştigător
| Amelya02 a răspuns:

Da,noraml ca exista, si poti sa te si imbolnavesti din cauza asta.

| Amelya02 a răspuns (pentru Amelya02):

Normal**

| ElAdi explică (pentru Amelya02):

Multumesc muult :*

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil, dar riscul de sarcina este scazut. insa riscul de infectii este maxim.

| ConnstanntiN a răspuns:

Am inteles ca nu ar fi nici o sansa sa ramai gravida in timpul menstruatiei, acum nu stiu cine ar vrea sa o faca cu tine cat timp esti in perioada de menstruatie. (teoretic din ce stiu eu nu ar trebui sa ramai)

| doc69 a răspuns:

Pai ce stii tu ca se intampla in timpul menstruatiei? se elibereaza ovulul nefecundat altul nu a aparut dar exista o probabilitate mica sa mai fie unul.pe langa asta ff multa igiena pentru ca o poti imbolnavi ff usor

| Alina_9592 a răspuns:

Da, poti ramane insarcinata.
Chiar daca nu aveti boli cu transmitere sexuala, contactele sexuale in timpul menstruatiei, va pot da infectii ambilor. Fiecare om are in vagin sau pe penis o multime de microbi, care nu-l imbolnavesc si pe care nu-i transmite mai departe. In timpul menstruatiei, deoarece sangele e un bun mediu de cultura, bacteriile din vagin se inmultesc, nu imbolnavesc femeia, fiindca ea are un echilibru si o imunitate la ei, dar il pot imbolnavi pe partenerul ei (dau infectii urinare banale). De asemenea, fiindca in uterul femeii este un fel de rana care sangereaza, aceasta se poate infecta mai usor cu bacterii de pe penis, bacterii care altfel nu i-ar crea probleme

| raluk018 a răspuns:

Da,exista sanse sa ramai, pentru detalii, vino pe fb : https://www.facebook.com/raluca.ciulei

Răspuns utilizator avertizat
| kentt a răspuns:

Da si cel mai mic strop de sperma. poate duce la graviditate. ai grija nu RECOMAND