| TheSupreme a întrebat:

Salut, vreau sa va spun ca am o problema cu o fata care ma zapaceste de tot:-s. O sa incep cu inceputul: Ea e de fapt o prietena mai veche pe care o stiu de cand eram mic pentru ca parintii nostri(care sunt fosti colegi de scoala) ne tot aduceau in vizita unul la celalat si noi ne jucam acolo, ne simteam bine si tot asa, eram cei mai buni prieteni.La un moment dat a inceput sa-mi puna intrebari de genul: ai avut vreo prietena?, ai sarutat o fata? etc.Am tot tinut-o asa pana prin cls a 2a, a 3a cand nu prea am mai venit unul pe la celalt, si din ce in ce mai putin am vorbit. De fapt din clasa a 7a numi amintesc sa mai fi schimbat vreun cuvant si rar ne intalnim iar cand trecem unul pe langa celalat parca's invizibil, vreau sa o salut macar dar ea se fereste si nu ma priveste decat cu coada ochiului (am observat eu si asta rar). Ideea e ca de obicei stiu sa vorbesc cu o fata si sa nu ma panichez sa ma inrosesc sa ma fac de rusine, da acum...nu stiu ce-i cu mine ca mi-a luat mintile de-a binelea; toata ziua ma uit dupa ea >8-, seara ma culc cu gandu si ma trezesc tot cu el. I-as spune eu ceva da m-a innebunit si cred ca ma tem de ce mi-ar putea raspunde.Mai-mai ca ajung sa ma vedeti pe la TV spanzurat cu un bilet in buzunar(ma rog nici chair asalaughing sunt cat de cat intreg la mintelaughing ). Pana si la petrecerea de sfarsit de an, toata seara numai pe ea am ochit-o si ea daca isi intersecta privirea si o clipa cu a mea, imediat intoarcea capul si se lua in vorba cu cineva:-s. Ideea e ca nu stiu cum sa intru macar in vorba cu ea, am nevoie de un sfat ca totusi cred ca mi-e putin teama de un raspuns negativ si incepe sa sune bine ideea cu franghia la gat...

P. S. : Poate va intrebati ce am cu spanzuratu', cred ca nu-mi place sa fac mizerielaughing.

P. P. S. : Sa nu ma considerati va rog paranoic, mai glumesc si eu dar nu ma simt in apele mele delooooooooooooc, si simt un gol cat o gaura in mine!

Răspuns Câştigător
| kattya96 a răspuns:

Pey sa-ti spun ceva despre atractia dintre un baiat si o fata care te-ar putea ajuta. (Cazul meu). Era un baiat la scoala care a venit anul asta in clasa a 8a. La inceput m-am inteles foarte foarte bine cu el si ne placea sa stam de vorba. In sfarsit am crezut si eu ca am gasit un baiat cu care pot sa discut fara sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el. Cred ca am fost prieteni buni vreo 3 luni da pe urma m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. I-am spus ca nu si de atunci nu am mai vorbit la scoala. Nu ma intelege gresit nu aveam nimic cu el dar pur si simplu vroiam doar un prieten. Si de atunci tot observam ca se uita la mine cu coada ochiului, si ma enerva. Pe urma a inceput sa nu se mai uite, dar de asemenea a inceput si sa vorbeasca cu mine pe mess si ma intreba de ce nu il mai bag in seama. Si eu ii spuneam ca daca nu ma intreaba nimic eu ce i-as putea raspunde. Pe urma am inceput nici sa nu mai vorbim pe mess si el a inceput sa se dea mare si sa vorbeasca intr-una ( ma enerva la culme). Incet incet a inceput sa se mai bage in seama da eu nu il bagam in seama ( nu stiu de ce si nici nu stiu ce asteptam de la el). Intr-o zi m-a udat ( era paparuda cred) am inceput sa ne batem. Pe urma am inceput sa vorbim da nu foarte mult. Iti dai seama ne-a luat un an laughing. Cateodata ma mai gandeam la el si imi spuneam ca ar fi bine sa fim din nou prieteni.
Tu te-ai indragostit de ea deoarece nu te mai baga in seama. Cand o fata sau un baiat incepe sa se distanteze de o persoana, atunci fata/ baiatu incepe sa se indragosteasca de respectivul/respectiva. Deci din povestea care ti-am spus-o mai sus trage o concluzie si incearca sa te descurci mai bine ca noi laughing
P.S : Lasa spanzuratu' ca si ala face mizerie bea mai bine niste otrava happy. (am scris si eu la fel de mult ca tine).
SUCCES happy

5 răspunsuri:
| TheSupreme explică:

Speram sa-ti dai seama ca n-am ID de mess laughing, de-ai stii cat am cautat pe hi5, facebook si toate astea si nimka :-s, prietenii si colegii de clasa ai ei nu zic nimic surprise

| MindExplode a răspuns:

Apropiete de ea si intreab-o ce mai face de ce te ignora atunci si ea va fi interesata de tine dar daca te inrosesti ii poti spune pe mess invit-o la un suc.happy

| kattya96 a răspuns:

Intreab-o si tu pe o colega de id ei, sau ma rog e neaparat nevoie de id ei? Pur si simplu mai sunt 2 saptamani pe urma incepe vara. alta sansa nu mai ai. O sa gasesti tu o solutie, sper sa nu fie prea tarziu.
SUCCES!

| ruxyrusu a răspuns:

Bun,aici e chiar o problema.tie nu-ti place de ea,ci esti topit dupa ea,mai ales ca nu-ti da atentie, iar asta te face sa o doresti si mai mult.din ce mi-ai povestit si ea te place, dar faptul ca nu ati mai vb de mult tim a facut-o sa se distanteze fata de tine si sa te ignore. sfatul meu este sa te duci la ea si s-o intrebi dc se poarta asa cu tine si daca esti mai indraznet spune-i ce simti pentru ea... poate ai noroc

| bitaboss a răspuns:

Vorbeste cu ea pe mess inreabo si daca raspunde... sau... ziua urmatoare daca a zis nu ii spui ca te spanzuri la care tu o sa raspunzi ca nu iti place mizeria ia o sa spuna da daca zice tot nu spanzurate in gradina sa nu faci mizerie in casa