| anonimus11269 a întrebat:

Vreau sa va spun ca eu si cu fata de care v-am povestit suntem impreuna de 1 saptamana, suntem foarte fericiti impreuna big grin doar ca avem o problema, ii este frica ca nu afle mama ei de noi si mai tot timpul ne ferim de cei cunoscuti, oare in viitor o sa-i spuna mamei sale ca suntem impreuna? big grin dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Anonim1045 a răspuns:

O mama adevarata isi va da seama cand fica ei este indragostita, la un moment dat o sa afle oricum, chiar daca ea ii spune sau nuwinking

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu, de ce sa-i spuna daca voi deja sunteti fericiti dupa numai o saptamana?

| sofisis a răspuns:

De ce se ascunde?
Sunteti prea mici de varsta?
Ea e mica si tu esti mult mai mare pentru ea?
Sau pur si simplu are o frica vis-a-vis de parintii ei?
In principiu te ascunde daca e ceva in neregula cu tine sau cu relatia.
O sa se afle la un moment dat, sa fii sigur de asta. Si atunci ea va trebui sa ia o decizie.

| anonimus11269 explică (pentru sofisis):

Nu stiu de ce se ascunde
Eu am 17 era are 16 diferenta nu ii mare

| sofisis a răspuns (pentru anonimus11269):

Intr-adevar diferenta nu e mare si aparent nu ar avea de ce sa se ascunda.
Uite, eu in liceu aveam o colega (colega de banca). Aceasta colega de pe la 15 ani a inceput o relatie cu un vecin iar parintii ei au aflat de relatie abia dupa ce am terminat liceul. Motivul? Parinti total irationali care nu ar fi inteles sau acceptat nici in ruptul capului ca fata lor sa aiba prieten. Abia dupa ce a intrat ea la facultate a reusit sa se rupa de parinti si sa isi faca viata asa cum vrea ea. Deci exista cazuri in care pur si simplu nu se poate discuta cu parintii.

Răspuns utilizator avertizat
| ana233 a răspuns:

Chiar daca are 16 ani si diferenta dintre voi nu e mare deloc, e posibil ca mama ei sa fie mai stricta si sa nu o lase inca sa aiba o relatie.
Deci mai bine nu i-ar spune.

| Ioana011 a răspuns:

Poate o sa ii spuna pe viitor daca relatia voastra o sa tina si o sa devina ceva serios. Ai rabdare ca abia sunteti de o saptamana.

| SuicideIsBacK a răspuns:

Daca afla mama ei aveti sanse mari sa va despartiti din cauza ei big grin asa ca nu ii zi nimic...