| matza777 a întrebat:

Salut
Vreau si eu un iubit, cum sa ma comport sau ce sa fac ca sa cucersc un baiat? Ps: am 12 ani :p

Răspuns Câştigător
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Toti iti spun ca esti prea mica, dar nu e asa. problema e ca baietii de varsta ta nu se gandesc la asa ceva acum si tu o sa cauti baieti mai mari, asta nu mai e ok. daca gasesti unul de varsta ta e ok, nu sta cu unul mai mare cu cel putin 2 ani ca tine, nu acum!
La o sticluta cu prietenii poate te saruti cu un baiat si iese de acolo ceva...

| Ungureanus a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Pfoaai,la 12 ani la o sticluta cu prietenii?

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru Ungureanus):

Ce are?

| Ungureanus a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Pai depinde de ce e in sticluta

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru Ungureanus):

Aaa laughing)) suc, normal
noi la 10 ani ne luam o sticla de suc la 2.5L la scoala si dupa jucam

16 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Crezi ca lumea se sfarseste acum, si nu nu le-ai facut pe toate?
Viata e atat de frumoasa la 12 ani de ce, sa te complici?
Invata bine la scoala, remarca-te in ceva anume, citeste, picteza.Sunt lucruri frumoase pecare le poti faci.
Lasa baietii sa te remarce, dar asta mai tarziu.

| Oana92 a răspuns:

Simplu: asteapta! Cativa ani...

| pietrean a răspuns:

Scumpa mea,la varsta asta a ta,de copil,nu cred ca realizezi ce inseamna sa ai un IUBIT,poate un prieten de joaca, da! Mai ai destul timp,ca sa inveti,sa te maturizezi fizic si psihic,pana o sa poti sa discerni ce inseamna intr-adevar cuvantul "iubit".
Acum poti sa copilaresti, sa-ti vezi de scoala si in timp sa inveti ce inseamna sa ai o persoana langa tine, careia sa-i daruiesti iubirea ta.
Vrei sa cuceresti un baiat? Dai o ciocolata, o fotografie cu un fotbalist celebru, o carte de aventuri sau ce crezi tu ca i-ar placea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti pierde copilaria stiu ai auzit de multe ori dar sincer ti-o spun pentru ca.e greu...

| Hakuouki a răspuns:

Nu ai ce pune in sutien la varsta asta dar vrei iubit? Stai cuminte, invata (pariez pe cat vreti ca nu stie tabla inmultirii) si cand maic resti vei avea timp de iubiti, te si vad maine poimaine ca dai de p...si ne intrebi daca esti gestanta.

Răspuns utilizator avertizat
| BlackChocolate1 a răspuns:

Spune-i o poezie de Bacovia.Sunt sigura ca o sa-l cuceresti! big grin

| RoxanaGhost a răspuns:

La vârsta ta ar trebui să te preocupe şcoala ca peste 2-3 ani să intri la ce liceu îţi doreşti. Dragostea nu ţine de foame.Şi eu eram anul trecut la fel, dar mi-o trecut din fericire.Ai timp de băieţi.Mai întâi trăieşteţi copilăria şi învaţă ca apoi să nu te plângi că nu ai ajuns unde ai dorit.Crede-mă,eu am 13 ani şi mai am în clasă vreo 2 colege care au iubiţi.Am avut şi eu anul trecut recunosclaughing dar fiind la o vârstă fragedă mă plictiseam de toate dulcegăriile şi declaraţiile pe care mi le zicea. Aşteaptă până la 14 că o să găseşti la liceu mulţi băieţi drăguţi :->
Sper că te-am ajutat cu toţii. kiss

| BornToBeLoved a răspuns:

Ai timp draga, ai timp! Deocamdata rezuma te la
Simpatii

| Adiii23 a răspuns:

Asteeapta si tu pana la 14 ani macar

| crystynyca960 a răspuns:

La varsta ta ar trebui sa te preocupe scoala, papusile nu cum sa le sucesti capul baietilor poate peste 3 ani si vei invata cum sa intri intr-o relatie cu un baiat. bafta

| SaraDundee a răspuns:

Baiatul cucereste, nu fata. Eu una sunt de parere ca ar mai trebui sa stai singurica pana la 14 ani.