| octavianprepeliță a întrebat:

Salutare. A mai avut cineva problema de a nu fi atras, strict sexual, de femei? Eu nu văd femeile ca pe niște ființe sexuale și, de aceea, nu mă simt atras din acest punct de vedere, ba chiar din contră, resping dezgustat orice idee de contact sexual. Deși apreciez frumusețea unei femei și am avut sentimente pentru femeia care a fost până de curând în viața mea, dar strict sentimental, nu și sexual. Toată viața de adolescent și, apoi, cea de tânăr adult (25 de ani) nu m-am gândit la viața mea sexuală, decât până acum, relativ recent. Cine a simțit așa, ați găsit o soluție?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate esti atrs de barbati, daca de femei nu esti...
Ori esti cumva impotent?

| TimberWolf a răspuns:

Daca nu ai alta orientare sexuala probabil ai ceva probleme hormonale/disfunctie sexuala, depresie, etc.

| Madaxo97 a răspuns:

Dar de bărbați te simți atras în vreun fel?

| TimberWolf a răspuns (pentru Madaxo97):

Stai asa mancati-as ca si-a facut contul azi, abia acum am vazut, am o presimtire proasta laughing

| Madaxo97 a răspuns (pentru TimberWolf):

Eh, vezi, întrebarea asta nu suna a troll laughing pare mai credibil ca ceilalți, poate chiar are o problemă

| octavianprepeliță explică (pentru Madaxo97):

Nu. Nu se pune problema

| Madaxo97 a răspuns:

Înseamnă că esti asexual, nu te simți atras nici de femei nici de bărbati, pur si simplu nu vrei sex.

| Miruna333 a răspuns:

Poti apela la un psihoterapeut. Posibil sa fii gay, sau asexual