| daniele77 a întrebat:

Salutare, acum vreo 10 zile m-am despartit de iubita mea adică ea s-a despartit de mine după o relatie de 2 ani și ceva și eu încă o iubesc și ea la fel sunt sigur dar refuza sa înțeleagă niște chestii ca gen s-a cam răcit de mine, ca se simte goală in suflet și dramatisme de astea, as încerca mâine sa ii dau un mesaj prietenesc fără milogeli de împăcare ca sa ii recâștig încrederea ca îmi este foarte dor de ea, cum ziceți să procedez pentru ca mi-aș dori sa mă reîmpac cu ea... ????

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Poți încerca să vorbești cu ea. Poate mai există o șansă relației voastre.
Dacă nu atunci trebuie să treci peste, fete mai sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi ok s-o iei de la capat cu alte, sau de fapt sa te inveti minte sa nu-ti mai pui prietena pe primul loc, si daca te lasã sa incepi sa te milogesti si smiorcai.
Intotdeauna prietena ar trebui sa fie pe locul 4-5.
Dacã o pierzi aia e, ai altceva de facut si alte chestii care sa fi indiferent daca ea te lasã.
Cu cât incerci sa o reimpaci cu atât, ea isi pierde tot respectul pentru tine. Deci las_o in pace.

| 90210 a răspuns:

Foarte buna abordare...ea iti spune ce simte si tu le numesti "dramatisme". I-ai spus si in fata asta? Sunt sigura ca o sa te ajute sa nu bagi in seama ce-ti spune ea. Stii cat de mult m-ar enerva ca eu sa incerc sa vb cu prietenul meu si sa catalogheze orice spun ca fiind "dramatisme"? Voi barbatii nu le mai acordati atentie iubitelor si dupa va treziti "dar de ce m-a lasat?". O floare de cand nu i-ai mai dat? De cand n-ai mai scos-o intr-un restaurant dragut la cina (nu spun scump)? De cand n-ai mai stat cu ea pe canapea sa va mai uitati la un film? Gesturile mici fac o relatie.

| daniele77 explică (pentru 90210):

Ba din contra am făcut toate astea scuza-mă câte am făcut împreuna eu cu ea in 2 ani nu are ea fire de par in cap, cadouri și flori și gesturi mici chiar i-am făcut mereu degeaba zici tu. A zis ca vrea sa ia o pauza de la tot ca a obosit și se simte goală in suflet nu știu ce ar însemna asta atât de mult ca sa îți părăsești iubitul, dar in fine.

| mariuscdrz a răspuns:

Ai dreptate. Daca iubita ta vede ca esti disperat si ca o iubesti foarte mult, si te mai si milogesti, o sa si bata joc de tine. Cateodata e bine sa fi si indiferent, daca s-a despartit de tine, asta e, treaca mearga, viata merge inainte, nu trebuie sa fi trist, daca v a vedea fata ca esti indiferent si ca nu prea iti pasa, atunci s ar putea sa te caute ea pe tine.

| Anndreeaa6201 a răspuns:

Dacă ții la ea, spune i asta. Nu e nevoie sa te milogesti de ea, dar nu trebuie nici sa fii indiferent. In primul rand pentru ca iti faci tie rău. Da i un mesaj in care sa i spui ca tu mai ai sentimente pentru ea si ca zilele astea au fost destul de dificile pentru tine. Spune i ca daca si ea simte la fel ca tine, ar trebui sa va mai dati o sansa. Este un mesaj drăguț in care spui exact ce ai in inima, dar fără să te "umilesti". Va vedea ca te intereseaza de ea si va vedea ca tii la ea. Dacă tine la tine, iti garantez ca si ei i-a fost dor de tine si va vrea sa va împăcați. Dacă refuză, macar va fi un semn clar ca trebuie sa o uiti si sa treci peste. Nu iti rata iubirea.