| secret96 a întrebat:

Ajutor pls sad. Sunt intr-o relatie cu un tîp x de 4 luni. De ceva vreme incoace e f. distant intr-un fel. dar si f. apropiat. Intre noi e o distanta de 44 km. Am bunici in satul in care sta si merg aproape in fiecare weekend. Vara ne vedeam zilnic cat era vacanta.stateam cam o ora- o ora juma si ne sarutam mai mult. Dar de vreo luna nu prea vb pe mes. eu m-am saturat sa tot intru pe el iar el nu intra niciodata pe mine. doar imi cere webu cand il am la status. Dar, in schimb cand merg la bunici si ne intalnim ne sarutam mai mult. daca avem unde ne si >intindem:" chiar si pe iarba. Akuma sambata o fost zilele unei comune. ne-am intal pe acolo dar cand am mers, la inceput o inceicat sa ma combine cu un pr de-a lui.straight face normal ca l-am refuzat. dupa, cand ne mai intal pe acolo, ma lua in brate si ma saruta. o data chiar eram cu spatele, o venit m-o prins de mijloc mi-am intors kapu si ne-am sarutat. apoi o plecat. La un moment dat mergeam cu fetele pe langa scena cand ma trage de mana la el in brate si ma saruta. Am stat 15 min îmbratisati la concert, ne mai sarutam din cand in cand.la un moment dat ma tot ruga sa mergem in parc (unde era mai putina lume). eu am refuzat pentru ca o pr de-a mea (care nu suporta relatia mea cu x) o ramas singura acolo. Pana la urma el o plecat cu baietii, iar eu am ramas cu prietena mea. Spre plecare katre casa(comuna ii vecina cu satu in care loc), el umbla de mana cu o alta pr comuna care are prstraight face. Eu cu prietena mea am dormit acolo pentru ca avem o nanasa. Azi am vazut la av (la aman2) o poza cu ei doi unde el o saruta pe obraz, aproape de buze. Nici nu stiu cum suntem acum. impr, desp. nici nu stiu cum sa-l iau. M-as desp de el dar il iubesc si abia rezist sa nu intru pe el cand ii pe mess. Amandoi avem 15 ani. Ce credeti ca ar trebui sa-i spun? adica nu vreau sa ne desp. dar vreau sa-si schinbe comportamentu. + ca nici macar nu stiu daca suntem impr sau nu. cum ar trebui sa incep discutia si ce ar trebui sa-i spun?straight face funda la cel mai bun raspuns. aa. am uitat sa mentionez. eu am ore de la 8la 14/15 iar el de la 14 la 20. in timpu saptamana nu prea putem vbstraight face

Răspuns Câştigător
| addalecsandra a răspuns:

Maa. sa intri pe el sa-l intreb daca sunteti impreuna ar fidegeaba si in + te faci tu de ras din moment ce l-ai vazut cu aia si are si poza la avatar, ma rog.tu faci ce vrei dar zic sa nu-l mai cauti sa incerci sa-l uiti pentru ca tu i-ai dat prea multa atentie si a observat ca-si poate bate joc de tinewinking...il iubesti tu il iubesti dar nu fii carpa lui de sters pe jos.o sa se intoarca la tine cand o sa vada ca nu-l mai bagi in seama daca nu din iubire macar din curiozitate sa se intereseze ce e cu fata aia care era disperata dupa el si acum nu mai e.incearca sa-ti faci alt prieten sau pur si simplu concentreaza-te pe alte activitatii sa-l uitibatting eyelashes am trecut printr-o situatie asemanatoarewinking daca vrei potis sa-mi dai id tau si vbim pe mess mai mult.si eu am tot 15 ani :*

4 răspunsuri:
| MariiLetz a răspuns:

Lasa-l nu te merita...e un nenorocit straight face

| traveler a răspuns:

Nu te-ai prins ca esti doar un "obiect" de care se foloseste decite ori are chef si ocazia? Daca te duceai cu el acolo unde ai ezitat cum spui sigur erai pusa de o "posta" asa intre prieteni.Gasesc deplasata total conceptia ta despre cum sa te prti in anturaj, situatii deosebite si a nu ceda insistentelor baietilor ce doar pe "orizontala" te vor pune daca s-a dus vorba ca ai pus-o deaja cu oricare dintre ei. Poate nu este prea tarziu sa incepi sa iti gandesti comportarea fata de baieti si fata de viitorul tau ce va fi incert in comuna unde locuiesti de indata ce lumea te va sti "rea de musca" greu iti vei face un prieten sau familie.LASA-L NAIBI DE IUBIT tine-te de scoala esti prea tanara sa devii curva satului sau a scolii (dur dar meriti vorbele) deoarece baietii te vor pasa de la unul la altul si doar se vor preface ca te vor prietena de fapt vor doar sex cu tine.Succes si minte multa copil ratacit.

| secret96 explică (pentru traveler):

Nu ai inteles mai nimic.winking a te intinde nu inseamna sexwinking
nu imi sti notele asa ca nu imi zice mie sa ma tin de scoalawinking am intrat la cel mai bun liceu din oras, in cea mai buna clasa. iar eu stau in oraswinking nu intr-o comuna tongue citeste si u mai atent... si apoi sari cu gura pe altiiwinking

| traveler a răspuns (pentru secret96):

Sory daca te-am ofensat,gandul meu nu este spre a te educa, nu imi asum acest rol, uneori poti fi absent nemotivat la scoala vieti care include si cei 7 ani de acasa, si apoi degeaba regreti. Uite aici ce spui tu:"" La inceput o incercat sa ma combine cu un prieten de-a lui, normal ca l-am refuzat"" Insa va insista si vei deveni o oarecare pentru el.
Spor la invatatura in ce vrei tu, oricum tot eleva esti si in scoala si in viata si pina nu dai cu capul de prag nu te uiti in sus.