| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si ma masturbez uneori zilnic, de obicei cu o pauza de 1-2-3 sau 4 zile.Credeti ca e mult? Masturbarea afecteaza inaltimea? Caci nu as dori sa fiu un pitic. Apropo, am un metru si 55 de centimetri.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Te poti masturba fara nicio teama ca ti-ar putea afecta in vreun mod sanatatea sau dezvoltarea ta fizica, psihica sau mentala. Inaltimea ta este determinat genetic, astfel ca inaltimea finala la atingerea maturitatii va fi cea care este inscrisa in informatia genetica din cromozomii care intra in alcatuirea ADN-ului tau. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De creier de ce nu va faceti, fratilor, probleme? Psihicul este influentat destul de mult de masturbarea in exces.

| Alicezzz a răspuns:

Nu iti afecteaza inaltimea cu nimic.

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns:

Du-te la culcare ai 12 puisori

| stefansfatuitorul a răspuns:

Sa ai grija, eu l-am la 14 ani mi-am dat-o de 4 ori intr-o zi si de atunci am ramas pitic