| Andreeaioana20 a întrebat:

Salutare!
Am facut un test de sarcina in 17 iulie care a iesit negativ, desi a fost facut seara tarziu. Am un ciclu menstrual neregulat, de 30-35 de zile. Ultimele menstruatii au fost in 10 aprilie, in 28 aprilie, 2 iunie si 6 iulie. Toate au tinut in jur de 4 5 zile, fara prea mari modificari.
Este vreo sansa de sarcina dupa atata timp? Am o banuiala pentru o faza din luna aprilie, care nu a implicat contact sexual de vreun fel, ci doar o posibila atingere cu lichid preejaculator in zona intima.
Iesea pozitiv la test dupa doua luni si jumatate, chiar si daca a fost facut seara tarziu? Nu am baut prea multe lichide in ziua respectiva, maxim un litru pana seara la 23. Mentionez ca simt cumva ca se tot misca lucruri prin burta si parca e mai mare un pic, insa ma gandesc ca poate sunt si gaze intestinale. Totusi, am nevoie de un raspuns.
E cazul sa ma ingrijorez?
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca ti s-a raspuns la intrebarea asta de nenumarate ori, ia de citeste:

https://www.tpu.ro/utilizator/abwgvs/intrebari/

| Madaxo97 a răspuns:

Ar fi ieșit testul pozitiv după atâta timp, nu ești însărcinată în mod sigur, nu pe mai îngrijora. Din aprilie până acum se vedea și burta dacă erai gravida, poate doar te-ai îngrășat puțin, sau ai gaze, gravidă sigur nu ești, mai ales ca ai avut și menstruatie în fiecare lună.

| FUVDER a răspuns:

Deci că să înțeleg tu nu ai avut niciun contact sexual de nici un fel și doar presupui că a intrat un lichid in zona intima la testul de sarcina a ieșit negativ ar trebui sa te duci la un control la un medic că să vezi ce sa întâmpla în burta ta nu cred că ești însărcinată totuși trebuie sa ei tot în precauție sper că ești bine și că totul e OK!