| anonimus11269 a întrebat:

Salutare. Am nevoie de un sfat sau mai multe. De 1 an și ceva m-am despărțit de fosta iubita. De atunci am vorbit foarte puțin, spre deloc. Intr-o seara îmi scrie mesaj și îmi spune ca are nevoie sa vorbească cu cineva pentru ca nimeni nu o înțelege cum o fac eu. Zis și făcute, am vorbit. La un moment dat îmi spune ca nu voia să-mi scrie pentru ca are orgoliu și așa mai departe. După care începe să-mi spună ca in fiecare seara se gândea la mine și la noi și de fiecare data când trecea pe lângă locurile unde ne vedeam își amintea de noi. Mi-a mai zis ca încă tine la mine și sa am grija de mine și așa mai departe. Mie personal mi-a dat de înțeles ca ar vrea o reîmpăcare. Am încercat sa o iau încet și sigur dar din nou a început sa fie rece și indiferenta. Ce as putea sa fac in situația asta? Adică și mă vrea și nu mă vrea. Voi ce credeți? Cel mai bun răspuns și cel mai eficient primește funda. Mersi tare mult!

4 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

E singură și are nevoie de cineva, dar nu e sigură pe sentimentele ei.E derutată. Probabil a trecut printr-o despărțire sau ceva asemănător.Ai vorbit cu ea despre asta?

| Ririru a răspuns:

Buna,

E derutata. Nu stie ce vrea. Pana nu se regaseste ea pe ea, pana nu isi da seama ce vrea cu adevarat, nu prea ai ce face. Eventual da-i de inteles ce iti doresti tu, discutati despre problemele voastre si da-i un timp de gandire. Nimic nu mai e la fel dupa o despartire, e normal sa fie in dubii.

| mihai69 a răspuns:

Nu te mai vrea, dar încă nu te poate uita. Ați putea eventual rămâne amici.

| Iușcă_Daniela_1999 a răspuns:

Fiind fata am trecut prin ce trece ea. Acum nu stiu motivul vostru de v-ati despartit, dar nu ma priveste.

Dupa mine, te vrea dar te testeaza, sa vada daca merita aceasta impacare. Adica cum sa ma explic eu, poate e confuza intre sentimente intre iubire si dezamagire. Dar nu o lua pe ocolite, spune-i direct ceea ce-ti doresti tu, asta bineinteles daca vrei o impacare cu ea.
Asta depinde de tine. Dar in primul rand un sfat, gaseste un mod sa o testezi daca intr-adevar ea te vrea pe bune sau se joaca cu tine.

Bafta