| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
Am o problemă mai ciudățică, am 21 de ani, sunt virgină si am o frică inexplicabila de a avea relații sexuale.
Am un iubit de un an, care e foarte înțelegător cu mine, nu ma mai bate la cap cu asta, ne înțelegem super si am devenit si cei mai buni prieteni, chiar il iubesc si e tot ce mi-as fi dorit.
Insa nu înțeleg ce este această frică, cand am încercat sa facem dragoste am început sa am un atac de panică, a mai pățit cineva? Este normal?
Precizez ca nu am avut traume in copilărie de genul asta

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Nu ar trebui sa te stresezi cu asta. Iti va trece candva sau nu-ti va trece.deloc, caz in care esti asexuala. El, daca te iubeste, asteapta 10 vieti daca trebuie. Daca te lasa din cauza asta, sa stii ca nu te-a iubit niciodata.

35 răspunsuri:
| InVPent a răspuns (pentru Plato):

Daca a asteptat atata dupa ea, cred ca inseamna destul de mult. Lasa-ma cu comentariile feministe si poetice.

| Plato a răspuns (pentru InVPent):

Nu exista "destul de mult", e totul sau nimic.

| InVPent a răspuns (pentru Plato):

Stii ce ma mira la femeile romance?
Daca un tip asteapta dupa o tipa sa faca sex, e total normal sa astepte 1 an sau chiar mai mult, pentru ca ii arata ca o iubeste, dar cand isi intreaba prietenele feministe si inchise la minte care asteapta printul pe cal alb, se da la o parte de la asta pentru ca spun fetele " mai lasa-l fata, sa nu regreti. Daca te iubeste, mai asteapta "
Stii care-i parerea mea?
Daca te iubeste, asteapta
Daca il iubesti, o faci.
I had enough of that feminist bs... Seriously...

| Plato a răspuns (pentru InVPent):

"Daca il iubesti, o faci".
De ce? La aia se rezuma iubirea si relatia? La sex? Imi pare rau ca tu consideri asa.

| InVPent a răspuns (pentru Plato):

Nu consider asta. Dar intr-o relatie sexul are un rol important. E ceva fiziologic.
Pot exista frustrari dupa un anumit timp, mai ales la 21 de ani.