| Oxo a întrebat:

Am sa pun o intrebare care am fost eu intrebat aseara.si nu am stiut sa raspund ...De ce am parte in viata numai de panarame straight face?

Răspuns Câştigător
| ----:anonim:--- a răspuns:

Pentru ca tu ti le alegi.alegi persoane din cercuri putin neplacute.in viata ceea ce faci cu mana ta va fi al tauhappy
daca u iti alegi o persoana care iti daruieste afectiune ii daruiesti si tu la randul tau.si totul va fi okhappynu te uita ca este el/ea este imbracat/a in haine de firma si cealalta in haine modeste, aparentele inseala uneori, priveste in interiorul persoanelor.Nu uita merele rosi si lucioase pe dinafara daca le tai in doua constati ca pe dinauntru sunt total stricate, insa merele nelucioase daca le tai in doua, vei constata ca miezul lor este mult mai dulce si mult mai gustoshappy

15 răspunsuri:
| MrsBrunetzyka a răspuns:

Norocul tau! Ce sa faci? Poate acelea te plac pe tine! Viata asa e. cu bune cu rele.

| glamour a răspuns:

Ca numai din astea alegi. daca ai fi mai selectiv ai gasi si altceva.

| Luori a răspuns:

Esti magnet pentru ele?hee hee
Hai, fii serios. Poate-i nevoie de o pauza, sa te gandesti bine ce cauti, ce vrei de la "acea" fata; vezi poate gresesti si tu.
Destinu-i un pod care se construieste in timp pana la persoana iubita.

| BlackHorse a răspuns:

Pai pentru ca tu le alegi... Toate "bunaciunile", cam asta sunt. 10%, poate chiar mai putin din ele sunt fete ok, in rest... ai vazut ca acest tip de fete sa aiba relatii lungi, sa puna suflet intr-o relatie? Exista o zicala : "Nu cunosti prea bine persoana? Uita-te la prietenii ei.". Cam asa ar venii si in cazul tau. La o fata, uita-te cu cine umbla ( eu am renuntat sa incep o relatie cu o fata tocmai din aceasta cauza ), ce prieteni are. Cam asa sta treaba. Fetelor va rog sa nu o luati in nume de rau. Bafta!

| Dragosgan a răspuns:

Pentru ca traiesti intr-o tara condusa de panarame, si plina, se intelege, de panarame.

| Rooby a răspuns:

Viata si-o face omul cu mana luiwinking

| Andrada_5314 a răspuns:

Poate pentru ca esti prea cuminte cu fetele si ele te i.au de prost! schimba-te fii mai nesimtit cu cine merita!

| Alex0194 a răspuns:

Poate pentru ca te duci numai dupa alea, da-le atentie si celor mai putin tupeiste si poate gasesti una nepanarama.

| RoxAnana a răspuns:

Pentru ca nu stii sa cauti si at cand nu cauti ti se ivesc panarame in cale. asta e nu le faci fata nu scapi de ele de astea vei avea parte toata viatatongue tu decizi

| Klepto a răspuns:

Panarame? mai bine sa le zici femei "usoare", este un eufemism mai frumos.
"De ce am parte in viata numai de panarame straight face?" intrebi tu? Asta as putea sa intreb si eu ca si eu m-am ars si au am patit-o dar asta este trecutul acum.
Sigur cauti unde trebuie "acea" fata care o cauti?
Sigur emani ceea ce trebuie sa atragi asa o fata?
Este adevarat ca fetele cuminte sunt rare si restul sunt luate din motive bine stiute.
Dupa cum ai folosit tu cuvantul "panarama" imi dau seama ca tu ai fost cu fete dragute spre frumoase, care se imbraca "sexy" sa atraga masculi.
Uite prima greseala. Ce fata cuminte si "nepanarama" se imbraca asa?
Nu mai cauta prin "cluburi" ca acolo sigur gasesti asa ceva.
Cafenele boeme, locuri de bun gust, parcuri, conventii etc. acolo gasesti macar o fata cuminte.
Noi toti cautam acea persoana frumoasa, desteapta etc. etc. etc. dar frumusetea este in ochii privitorului si atat.
Si eu am gasit acea persoana care am cautat-o dar nu am cautat-o ci ea ma gasit pe mine si nu am stiut cum si ce m-a palit.
Aste depinde doar de ce cauti tu; distractie sau "acea fata".
Este bine sa ai vise mari chiar si cand vine vorba despre fete dar nu uita sa iei si un respiro din cand in cand ca altfel ajungi ca mine sa arzi ca o cometa in atmosfera.
Nu mai fii asa pretentios, fetele frumoase sunt la tot pasul dar nu toate merita.
Frumusetea este efemera si doar interiorul conteaza.
Sunt sigur ca nu esti singurul care este in situatia asta si ca sunt alte fete care au patit la fel si se intreaba si ele acelasi lucru dar dragostea nu este logica si nu are reguli si nici rezolvare si greu gasesti acea persoana.
Cauta fete in medii potrivite, uita-te la stilul lor, fii atent cum se comporta si sigur o sa iti dai seama care este si care nu este o femeie "usoara".
P. S. Scuze ca te-am facut pe tine persoanjul principal in aceasta chestie si poate tu nu esti in situatia asta.
P. S. 2. Femeile "usoare" au fost si facute nu asa s-au modelat.
Uita-te in jur si o sa vezi numeroase exemple.Irinel, acel "domn", crezi ca ar mai avea succes la femei daca nu ar avea bani?

Daca emani ceea ce trebuie si fetele cuminti o sa apara si nu uita lucrurile bune se intampla celor care au rabdare si nu forteaza.

| Dominicc a răspuns:

Frate... adevaru e ca asta vrei tu!

Pana la urma cine ti le baga pe gat? Daca la asta gasesti tu slabiciunea sa le ai... astea ai! Daca te respecti de ce nu alegi o fata pe masura?happy de ce nu cauti una care sa stie ce vrea de la viata? sa te respecte, sa iti ofere bunatate nu numai sex? Sa se comporte ca un om matur?happy

Aici sunt 2 raspunsuri.

Ori nu esti in stare de una, nu te vor ele pentru ca nu ai caracteru pentru o asa fata/femeie.

Ori iti plac aventurile, distractia, vrei sa fii mereu celibatar happy

Daca te respecti ca barbat ia-ti ceva pe masura happy nu te mai multumi cu orice fata!

Nu ti le baga nimeni pe gat. Tu le alegi. tu umbli dupa ele. Daca arata bine nu inseamna si neaparat ca te poate avea. poate tu asta stai cu ideea. Cedezi repede.

Invata sa ignori, sa vezi dincolo de abureala. Dca se iveste o "panarama" doar joaca-te, distreaza-te. Asta e scopul ei. Nu pune ceva serios. te arzi. Serios pui cu femei care stiu ce vor!
Bafta si. intareste-ti caracteru

| Debb a răspuns:

Sa stii ca asta depinde de tine. Fetele sunt diferite dar la fel happy, daca intelegi ce vreau sa zic. Spun asta pentru ca sunt fata si am incercat mereu sa fiu pe picioarele mele si sa nu ajung de rasul lumii incercand sa fiu o ispita. Cine ma place, ma place asa cum sunt. Fetele asta, nu sunt panarame. Sunt doar lipsite de placere. Ele incearca sa te atraga in anumite feluri iar tu te simti bine in preajma lor si le accepti avansurile. Nu mai fa asta! Cauta-ti o fata cuminte. Fetele cuminti nu sunt niste blege cum spun unii sau happy. O fata cuminte si frumoasa, iubitoare este doar pentru tine. O ispita buna, focoasa, este pentru toti si nu cred ca iti place asta. TOTUL DEPINDE DE TINE.

| Razvan a răspuns:

Prietene, nu te uiti unde trebuie
In fata vezi rebuturile
In spate, gunoi reciclabil
In stanga, resturi menajere
Si abia in dreapta daca te uiti cu lupa vezi 5-6 fete ca lumea.Cu alea e bine sa te combini.Nu iti dau batai de cap si sunt destul de linistite
So, Sherlock nu-ti cauta iubirea in cluburiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai baiatu' tu trebuie sa fii "gigolo italiano 700$" ca acele panarame sa transforme in "love machines". Si ai rezolvat problema!

| alexya_8105 a răspuns:

Le consideri asa pe toate pana o sa apara una care o sa-ti fure inimawinking asa e in viata