| MariusStef12 a întrebat:

Salutare am și eu o întrebare. Dacă ejaculez înainte de actul sexual după care dezinfectez zona și folosesc prezervativ exista șanse pentru o sarcină nedorita, având în vedere și faptul ca eu cu prietena mea nu facem în perioadele fertile? Mersi mult!

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Din moment ce o faci cu prezervativ, nu. Puteți sa o faceți și in timpul ovulației, protejat, desigur și nu se întâmpla nimic. Din moment ce aveți o relație, puteți sa treceti peste prezervativ și prietena ta, sa aleagă alta metoda mult mai ok.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce dezinfectezi? Te speli o data pe luna?
Daca ai prezervativ, nu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine, nu este risc de sarcina.

| Goete a răspuns:

Depinde cand si cum face altul cu prietena ta