| Winners10 a întrebat:

Salutare. Am si eu o intrebare. De ceva vreme nu am mai avut o relatie si cand spun ceva vreme ma refer la ani si sincer chiar imi este dor. Este o fata pe care chiar o plac cu adevarat, insa nu o cunosc personal, doar de pe Instagram. I-am mai trimis acolo mici atentii, daca pot spune asa. Sunt genul putin mai timid si nu prea stiu cum sa incep o conversatie cu ea sau mai degraba sa o continui, subiecte de discutie etc.
Va rog daca ati putea sa ma ajutati cu cateva sfaturi cei mai experimentati.
Si va rog daca aveti chef de misto sau de afirmatii rautacioase va rog mai bine sa nu raspundeti.

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu trebuie sa te gandesti neaparat la subiect de discutie, ca asa poti sa o "dai in bara". Cel mai bine este sa fii deschis si sigur pe tine, sa fii deschis la oportunitati si cel mai important sa fii amuzant. Dar nu in sensul fortat, in sensul in care esti tu (cu toate ca nu te cunosc).

| ancaval a răspuns:

Dar de ce am avea chef de mișto?
Tu ar trebui să fii un pic mai hotărât, să vorbești cu fata, să o cauți des, să o întrebi ce face, să îi dai mesaje dimineața și seara, să o inviți la cameră, adică să vă vedeți online, să vă uitați împreună la un film, cred că merge tot online, vezi tu.
Dacă vezi că NU e interesată de tine, NU mai insista.

| Winners10 explică (pentru ancaval):

Din cate am mentionat si mai sus nu o cunosc personal... vreau sa o cunosc

| ancaval a răspuns (pentru Winners10):

Și? Ai impresia că nu am înțeles ce vrei?
Cum ai vrea să o cunoști? Păi mergi la ea la poartă, dacă te grăbești. Nu cred că o să îi placă asta, dar na... poate te lămurești.

Prin mesaje e cea mai bună variantă, în cazul tău. Azi un pic, mâine un pic și poate o fi ceva. Poate. Ai nevoie de mult timp, pentru că NU te cunoaște, deci greu scoți vorbele de la ea.
Dar dacă nu răspunde... caută alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e ceva nou. Nu am reușit asemenea performanța să mă îndrăgostesc doar pe Instagram. Oare ce are atât de special fata aia.
Eu zic sa îți ștergi insta-ul și să abordezi tipe in realitate.

| Winners10 explică (pentru anonim_4396):

Daca ai citit intrebarea bine asta am si mentionat... ca nu prea stiu cum sa o abordez.

| Daz01 a răspuns:

În primul rând vezi dacă și ea te-a remarcat pe tine, în sensul în care îți dă "like-uri" sau dacă a observat în vreun fel că existi, apoi așteptă un moment oportun să-i scrii, gen ziua ei de naștere, de nume sau poate să-i răspunzi la o postare, un story sau ceva. Dacă îi prezinți cât de cât interes o să vezi că se găsesc subiecte de discuție, dacă nu, o să-ți răspundă scurt, succint și sec sau nu o să-ți răspundă deloc. Eu zic că merită să încerci, în fond nu ai nimic de pierdut, ba din contră... ori o să aveți o relație ori o să știi că ea nu este interesată de tine și poți merge liniștit mai departe. Succes!

| Laura91002 a răspuns:

Buna! Incepe conversatia cu o gluma sau o remarca amuzanta asa o sa reusesti sa i atragi atentia si sa o faci sa zambeasca, apoi arunca o privire mai atenta pe contul ei si observa care ii sunt interesele astfel incat sa fii capabil sa mentii o conversatie captivanta pentru ea.
Seara faina!