| Robi673547 a întrebat:

Salutare.
Am si eu o intrebare referitoare la prima intalnire.
Dupa ce ma intalnesc cu o fata, de care ma simt atras, iar eu am mai vorbit cu respectiva si sunt la intalnire, cum pot sa fac sa obtin un sarut, adica stiu ca e treaba aia, daca ea vrea da, dar daca nu, nu laughing Ma refer la sarutul pe buze. Am o frica in mine dar nu stiu de ce, si e foarte enervat laughing
Faza cu sarutul, ar trebui sa vina dupa ce ii spun ce simt?
Sper ca ati inteles la ce m-am referit.

Răspuns Câştigător
| RedBull9988 a răspuns:

Pai, mai intai de sarut, trebuie sa faci kino(orice inseamna atingere), ca sa se obisnuiasca cu atingerile tale, altfel se va speria. Apoi, trebuie sa stii niste semnale, cum ar fi:
-Isi umezeste buzele
-Se joaca cu parul
-Te priveste senzual
Daca vezi aceste semnale, fii sigur ca ar vrea sa o saruti, si nu te va refuza.In al doilea rand, daca a venit la intalnire, iti dai seama ca e interesata de tine, si se va astepta sa o saruti.Dar, nu uita un lucru foarte important, sa nu amani momentul, cand plecati acasa, cel mai bine o saruti in timpul intalnirii.Si, un ultim lucru, te sfatuiesc sa te asezi langa ea, nu fata in fata, punand ca obstacol intre voi masa, asta la nivel subconstient, te va distanta de ea, nu te va apropia.
SUCCES!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

La cat de disperat esti sigur nu se va saruta cu tine,de ce ti anume ti frica? esti barbat sau fata? hotarestete,nu vrea next, ce atata te milogesti rolu tau pe pamant nu este sa stai dupa una o vesnicie si sa faci sex, te simti atras ca e atractie sexuala fizica dar tu esti frumos? mereu barbatii urati se dau la fetele frumoase crezand ce? ca astea vad sufletul din tine, te vezi cu ea vb cu ea, nu vrea continuarea pa, nu stai dupa ea o vesnicie, ai grija ca cu virginele ajungi la pensie virgin, niciodata sa nu confunzi atratia sexuala cu iubirea ca e enorma mare diferenta
hai zi-mi tot cum te-ai vazut cu ea? cum tea comportat? ce ati vorbit? tu esti timid?

| neutrino a răspuns:

Dupa ce ii spui tot ce simti tu pentru ea, atunci o poti saruta: nu-ti fie teama, ea asteapta cu nerabdare sarutul tau!

| Tina88 a răspuns:

Cred ca stie deja ce simti incat sunteti la o intalnire si probabil si ea te place incat accepta intalnirea deci nu cred ca se pune problema sa te refuze. Doar nu mergi ca sa vezi un meci cu ea. Sarutul trebuie sa fie ceva spontan, prinde un moment in care aveti o pauza de vorbire si suprinde-o cu un sarut, nu intreba, nu cere aprobari, asuma-ti riscuri, noua ne place sa fim surprinse. Succes.

| Sexualitate a răspuns:

Încercaţi să faceţi în aşa fel încât să vă cunoaşteţi mai bine, să vă apropiaţi mai mult... iar dacă e să fie va fi ca de la sine, firesc. Nu ca după un calcul savant!