| ion912019 a întrebat:

Salutare.
Ce parere aveti despre activitatea sexuala in relatie in urmatorul context:
Logodnica mea considera ca nu este important pentru ea si ca nu asta e baza relatiei, frecventa este 1-2 ori pe luna, slab calitativ si mai mult mecanic din partea ei, este contra la cam tot ce tine de preludiu, inclusiv oral.
In primele luni de relatie a fost foarte ok, apoi brusc a devenit rar si mecanic, au trecut 3 ani aproximativ, mereu am discutat sa vad ce se intampla si cum putem remedia insa nu este deschisa la schimbare, spune ca nu asta e baza relatiei si ca pentru ea este ok asa, mentionez ca sunt foarte atent la acest aspect si o tratez mereu cu delicatete.
Nu este genul de persoana asexuala sau alta problema, tocmai din acest motiv sunt pe ganduri

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Aaa, deci a decis ea, in mod unilateral, care e baza relatiei? Poate ar trebui sa o lasi sa ia si restul deciziilor tot singura, iar tu sa-ti gasesti pe cineva care are aceleasi prioritati si conceptii ca si tine.

| ion912019 explică (pentru wildthing):

Mereu sunt scuze: oboseala, lipsa spatiului, alte treburi si refuzuri cand propun
Cand e sa fie. mai mult mecanic

| ania a răspuns:

Daca ai fi resoectat-o te insurai deja cu ea in 3 ani, nu o tineai in lupsa de resoect de sinre datorata mustrarilor rde constiinra. Cine incalca principiike Creatoruluu sexuluu si face sex fara casatorie nu are binecuvantarea Lui peste viara lui sexuala, nu sre cum sa ii aduca implinire.

| ion912019 explică (pentru ania):

Suntem logoditi, am propus casatoria de 2 ani dar spune sa facem acest pas dupa finalizarea proiectelor profesionale, casatoria o tot astept si eu

| mihai69 a răspuns:

Dacă pentru ea NU e important, dar pentru tine este, atunci răspunsul este clar: caută femeia potrivită, asta nu e pentru tine!

| Madaxo97 a răspuns:

Nu e normal deloc ce se întâmplă, dacă te-ar dori și te-ar iubi ar vrea să facă sex cu tine mai des, cu prelugiu inclusiv, asta e cea mai bună parte la sex cu persoana iubită, preludiul, îmbrățișări, sărutări, mângâieri, daca nu își dorește asta, înseamnă ca dragostea, pasiunea a murit din partea ei.
Esti baiatul cu întrebarea trecuta care sta la părinții fetei și nu ține cont și de părerea ta si nu ai vreun cuvânt de spus în casa aia, gândește-te serios dacă mai merită să rămâi în această relație în care tu nu iei nicio decizie, doar ea si familia ei, tu nu exiști practic, pune piciorul în prag si nu îi mai lăsa doar pe ei să facă legea.
Părerea mea, fata asta nu e de stat cu ea. Ține cu mami si tati în loc să țină cu bărbatul ei.

| elennaionela14 a răspuns:

Fugi de ea mâncând pământul.
E treaba ta dar eu zic sa o lasi până nu e prea târziu.