| Adytza09z a întrebat:

.Salutare colegi.
Va intreb si eu.
Pretenei mele i-a venit Ciclu pe 13 luna asta si a tinut o 4 zile, d ieri 28 a inceput sa o doara sanii si curge cv alb cremos.
Pe data de 18 sapt asta ne am jucat un mic joc sa zic.
In urma acestui joc am ejaculat pe piciorul stang al iei nevrand.(dar in zona exterioara a piciorului).
Intrebarea este dc o dor de ak normal pan iar veni mai sunt 2 saptamani. Poate sa fi ajuns sperma pe vulva si mai precizez ca treaba asta s-a intamplat a 7 zi dupa cm.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul unui ciclu menstrual de 30 de zile, potrivit calculelor in aceasta zi ar trebui sa se produca ovulatia deci astazi ar fi si ziua in care cantitatea de mucus cervical este maxima. Si da, si durerea de la nivelul sanilor se poate datora tot acestui fapt, al modificarilor, schimbarilor aparute in activitatea hormonala.

11 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a avut loc in a cincea zi de la venirea ciclului menstrual, nu este posibil sa fie gravida. Durerile de care vorbesti sunt cauzate de alte probleme. Consultati un medic, fie el si de familie.

| Adytza09z explică (pentru Emilian65):

Nu am facut sex dar am ejaculat pe picior(pulpa). fara penetrare sau alcv da ma gandesc sa no fi ajuns in zona vaginului.Sa intamplat in a 7 zi a ciclului.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Adytza09z):

Din data de 13 Martie (inceperea menstruatiei), pana in data de 18 Martie cand a avut loc joaca voastra de-a sexul, oricum ai calcula sau numara rezulta 5 zile, nu 7. laughing Fiindca sperma nu a ajuns in vagin si de asemenea fiindca in a 5-a zi a ciclului menstrual nu poate fi in perioada fertila decat doar in cazul unui ciclu extrem de scurt de 22-23 de zile, se poate considera ca formarea unei sarcini este teoretic exclusa. Acea scurgere de care amintesti, s-ar putea sa reprezinte un amestec de secretie vaginala cu mucusul cervical care in mod normal se produce in perioada fertila, adica intre ziua a 10-11 si a 14-15-a zi a ciclului. Durerile aparute se pot datora atat activitatii hormonale mai intense din aceasta perioada, sau a unor modificari hormonale destul de frecvente in perioada adolescentei. O consultatie ginecologica ar fi bine venita din moment ce prietena ta si-a inceput viata sexuala. Sanatate!

| Adytza09z explică (pentru corbulalbrosu):

Sa fie acum perioada fertila si de aceeia sa aiba scurgerea alba si cremoasa si durerea de sani?

| Adytza09z explică (pentru corbulalbrosu):

Mersi colegu revin cu informatii.Ea mi-a zis ca o dor sani spre subrat ambii si curge cv alb cremos insa mai mult in consistenta fara miros, mancarime doar usturime uneori

| Adytza09z explică (pentru corbulalbrosu):

Colegule da daca nu s-a intamplat sa ejaculez pe vagin sau in el si daca doamne fereste a ajuns pe vulve si eu n-am obseravat se poate ramane, tinand cont ca s-a intamplat dupa cm.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Adytza09z):

Ti-am explicat cat se poate de clar ca in cazul unui ciclu menstrual care are o lungime de 28-30 de zile, asa cum reiese ca ar fi ciclul prietenei tale, perioada in care exista posibilitatea sa se formeze o sarcina incepe din a 10-11-a zi a ciclului si tine pana in a 16-17-a zi, iar in cazul tau sexul a afost intretinut in ziua a 5-a sau dupa spusele tale in ziua a 7-a, adica cu mult inainte de a incepe perioada fertila. In acel moment in care a fost intretinut sexul, daca ai fi dorit ai fi putut ejacula fara probleme in vagin fiindca teoretic NU se putea forma o sarcina.

| Adytza09z explică (pentru corbulalbrosu):

Mersi sunt mai grijuliu deoarece o dor sanii de acum.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Adytza09z):

In cazul unui ciclu menstrual de 30 de zile, potrivit calculelor in aceasta zi ar trebui sa se produca ovulatia deci astazi ar fi si ziua in care cantitatea de mucus cervical este maxima. Si da, si durerea de la nivelul sanilor se poate datora tot acestui fapt, al modificarilor, schimbarilor aparute in activitatea hormonala.

| Iuliana_Andreea_1996 a răspuns:

Buna.
Nu are cum sa fi ramas.
Durerile pot fi din alte cauze, asa am si eu dureri de mult timp.
Si e normal sa ii curga lichidul acela alb.
Asta curge la toate fetele.

| Adytza09z explică (pentru Iuliana_Andreea_1996):

Si durerea de sani colega de la ce sa fie ciclu ia trecut de 17 zile sa i doara din nainte pentru ciclu daca e sa i vn cu toate ca mai are 2 sapt pan cand ar veni, si asta sper.

| AlexandruCurca a răspuns:

Este normal sa iasa treaba aia misto alba din vagin, dar sanii sa o doara, nu prea, vezi ce faci sa pupi sa treaca happy