| Andreeas_Andreeas_1997 a întrebat:

Cum iti poti face o relație perfecta? Adică sa țină mult.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Atractie fizica, comunicare, activitati dese impreuna, iubire sincera, sex des in cate mai multe pozitii pe langa asta trebuie sa domine intelegerea, increderea intre cei doi, aspectul fianciar desigur 75% din divorturi in usa au ca motiv banii, conteaza totul intro relatie sa fi spontan, rece, indiferent cateodata, alfa nu beta

| corbulalbrosu a răspuns:

Printrun noroc "chior"si asta doar daca poti sa crezi si in minuni. big grin

| gemeni6226 a răspuns:

Simplu in afara de faptul ca va iubiti, femeia trebuie sa inteleaga mult, f mult barbatul, de iubit mai putin si invers:barbatul trebuie sa iubeasca foarte, foarte mult femeia si sa nu vrea deloc s-o inteleaga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai crede in prostii.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru anonim_4396):

sunt destule cupluri care au rezistat. mai iesi si tu prin parc si uita-te cati batrani sunt pe banci de nici n-ai loc de ei

| TPUuser199 a răspuns:

"corbulalbrosu" are dreptate! Vine exact atunci cand te astepti mai putin. Sau poti sa ii spui noroc chior. happy E frumos sa "primesti" ceva fara sa ceri ♥. si poate fara sa meriti. Nu exista relatia perfecta. La inceput este "scanteia" sau asa-numitii fluturi din stomac happy Dupa, apare o perioada de monotnie. Iar daca ai depasit pragul de 1 an, cu multe certuri, va veni si vremea frumoasa. Atunci cand nici macar nu te astepti. happy Perioada in care aveti incredere, ies la suprafata geloziile din prea "multa" iubire big grin Pe scurt: teoretic, sunteti "legati" unul de altul prin sentimente. happy Si prin "fluturii din stomac" ori emotiile inainte sa va intalniti, care nu au disparut happy (Mi-am "povestit pe scurt" povestea de iubire (de) 1 an si 5 luni happy. Nu iti face griji, toata lumea isi va gasi persoana care te va face sa nu mai ai ochi pentru altcineva happy. Numai bine happy Si lasa in voia Domnului, el stie cand si pe cine meriti si te meritahappy

| dianainsta01 a răspuns:

Nu exista un plan, totul trebuie sa vina natural si spontan, astfel incat sa nu va plictisiti unul de celalalt. In momentul in care intervine monotonia, e clar ca nu mai merge si chimia dispare... cam asta e secretul.

| Armenianeek a răspuns:

Tine mult doar daca,, lupta" amandoi big grin

| CezarinaLunaria a răspuns:

Nu există relație perfectă!
Cu asta, am spus tot.