| Com3 a întrebat:

Salutare...
Deci sa incep cu "problema" mea.
Imi place mult de o fata...
Anul trecut ii placea, ei de mine, insa eu nu simteam nimic pentru ea atunci.
Acum "s-a intors roata"
Imi place mie de ea, dar ea are prieten acum... chiar daca s-au certat de multe ori, acum sunt impreuna.
Vorbesc destul de des cu ea, ne mai vedem si prin oras si vorbim, insa nu stiu daca o sa mai am vreodata o sansa cu ea.
Pe facebook vorbim des, aproape zilnic dar... " E o mare diferenta intre cineva care vorbeste cu tine in timpul liber, si cineva care isi face timp liber pentru tine"
Nici eu nu stiu ce sa mai cred.
Ar trebuii sa renunt, si s-o las in pace?
Vreau niste sfaturi happy
Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| dianainsta01 a răspuns:

Daca i.a placut de tine in trecut si daca tu sau ea nu va.ti schimbat radical de atunci, sunt sanse mari sa te placa din nou sau in continuare. Nu ai decat sa o iei incet sa sa încerci să te apropii cat mai mult de ea, sa încerci să o cunosti si sa o lasi pe ea sa vada ca esti interesat de ea. Dar atata timp cat vezi ca este impreuna cu prietenul ei, cred ca ar fi mai bine sa rămâi in friendzone. Nu ar trebui sa o lasi balta daca esti sigur ca o placi si ca nu e ceva trecător, trebuie doar sa ai răbdare si in viitor, daca o sa fiti impreuna ea o sa aprecieze lucrul asta.

| neutrino a răspuns:

Momentan las-o in pace si anunta-ti disponibilitatea pentru atunci cand ea va fi libera. Asta nu inseamna ca nu trebuie sa mai vorbesti acum cu ea.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea are prieten de ce insisti sa faci o relatie cu ea.