| victory a întrebat:

Salutare, dragi prieteni! am f.mare nevoie de ajutorul vostru...deci povestea mea e urmatoarea:
incepind cu 19 mai 2009 am cunoscut un tip pe net, el vroia ca sa ne cunoasteam dar eu nu stiu de ce tot "frinam"in fine...vara nu ne-am mai vazut pentru ca el se impacase cu fosta.si nici nu prea da semne de viata. iar acum in septebrie mi-a inceput iar a scrii...si am hotarit ca sa ne vedem.ne schimbasem cu nr.de tel... vb pe tel.si int-o vinere am zis ca sa ne vedem... n-am putut iesi atunci si am aminat pe alta zi...aseara(9.10)intr-un sfirsit ne-am intilnit... m-am gindit ca o sa ne intalnim, o sa descutam... dar de fapt am luat-o cu un subiect... Dragoste si sex... mi-a propus ca sa o facem, categoric i-am rs-NU! i-am zis ca nu sunt pregatita, ca o luam prea repede... dar el tot o tinea pe-a lui(nu m-a fortat ca sa o facem chiar atunci... dar mi-a zis ca sa ma gindesc, mi-a zis ca sa nu mi fac griji pentru ca el stie cum sa se comporte cu fetele care nu au facut-o niciodata...)la un moment dat, cum stateam cuprinsi-m-a sarutat.doamneeee...nu stiu ce era cu mine, ca dupa nici nu prea am vb...tot timpul pe care-l petrecusem impreauna, am stat in bratele lui...
va rog mult niste sfaturi, nu stiu cum sa ma comport, cum sa-i explic k eu ne vreau chiar de pe-acum sa fac asta...eu am 15 ani si sunt virgina si in plus el e primul baiat. el are 18...

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spune-i ca ti-a spus o doctorita (adica eu, poti sa verifici, Dr. Cristiana Popp, Spitalul Clinic Colentina) ca, pentru fete, inceperea vietii sexuale inainte de 17 ani si jumatate reprezinta cel mai important factor de risc pentru cancerul de col uterin. Ca in acest moment, colul tau uterin sufera o rotatie (proces final al maturarii sale), rotatie care expune cea mai vulnerabila portiune a sa traumatizarii in timpul actului sexual. Exista studii care spun ca 90% dintre femeile care isi incep viata sexuala inainte de 17, 5 ani vor avea de-a lungul vietii leziuni precanceroase sau canceroase ale colului uterin.
Daca e un tip cu capul pe umeri, caruia ii pasa macar putin de oameni in general si de tine in special, va intelege si nu iti va mai cere sex. daca nu intelege, lasa-l balta fara nici un regret. Si nu uita sfatul meu. Iti poate salva viata.

18 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sa nu cedezi in fata lui, pentru ca nu il cunosti asa bine, daca direct ti-a zis din prima, inseamna ca numai asta il intereseaza pe el, nu te lasa convinsa de el, mai asteapta sa il cunosti mai bine si ai sa vezi daca chiar ii pasa de tine atunci te va astepta... dar oricum e mult prea devreme, mai astepata, oricum e cam ciudat ca din prima ti-a zis...nu ceda.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nici sa nu te gandesti sa te culci cu elstraight face
de-asta s-a intalnit cu tine... iar dupa ce obtine ce vrea iti da papuciistraight face mai bine ai grija... si inca ceva...nu te mai intalni cu tipi pe care ii intalnesti pe net pentru ca nu stii niciodata ce fel de persoane sunt si ce ti se poate intampla...

ai grija de tine si gandeste-te bine inainte sa faci ceva.
pa pa!

| liz23 a răspuns:

Lucrurile sunt destul de simple... el se crede mult mai important decat este...prin a-ti spune "stiu cum sa ma port cu fetele care nu au facut-o niciodata" era suficient sa iti faci o parere. Tipul este cu prea multe prostii in cap, o avea 18 ani, dar ii are degeaba...sa spui la prima intalnire "hai sa o facem" in condiitiile de fata e un gest foarte urat.Nu merita nici un pic de atentie...si nu te complica degeaba...ai 15 ani, vei intalni pe cineva care nu iti va spune iti va arata ca stie cum sa se poarte.

| marsy a răspuns:

Ce?

niic nu te gindi. cum sa vb la prima intilnire deja despre sex. mai ales sa-ti propuna. E un pampalu. Nu te mai vedea cu el. In plus. la prima vedere nu ar trebui sa stati tot timpul fara sa vb, trebuie sa va cunoasteti mai bine. El vrea sa profite.

| Betty18 a răspuns:

Nu trebuie sa faci asta de ti-a propus asta din prima seara inseamna ca te vrea doar pentru sex
nu face aceasta greseala!

succes

| lola a răspuns:

straight faceNu te mai intalni cu el.Nu zic doar asa dar avand in vedere ca v-ati intalnit pentru PRIMA oara si el a inceput sa "traga" de tine sa faceti sex...nu ti se pare cam aiurea? Mai ales cu o fata de 15 ani! daca o sa mergeti prea departe si apoi o sa vrei sa te opresti sa stii ca nu o sa te mai lasestraight faceZic asta spre binele tau.Ai grija cu cine te intalnesti:*

| alessyca a răspuns:

Aoleu, draga mea cred ca te-a aburit toata seara cu texte de 2 lei pe care tu ei fost tentata sa le crezihappy stai potolita si mai bine sa nu va mai vedeti ca o sa apara in curand si baiatul potrivit ca asta nu e cu siguranta!
ai vre'o certitudine ca tot ce ti-a zis el aseara e adevarat? el incearca doar sa te intimideze, i'a sa-l iei putin mai tare sa vedem ii mai arde de discutii de genu?

| JoJo a răspuns:

Nu face prostia asta! Nu te culca cu el ca ai sa regretistraight face
El s-a intalnit cu tine doar pentru.astawinking si dupa ce obtine ce vrea scapa de tine, asa ca ai grija! sfatul meu ar fi sa nu mai vb cu el...
O zi buna!happy

| cipy a răspuns:

Scuze k iti zic dar asta inseamna k nu te iubeste.

| ina a răspuns:

E clar.Are nevoie de tine doar pentru sex, si te manipuleaza. Evita-l, scoateti-l din viata si din cap. 15 ani e o varsta extraodinara, nu ti-o marca cu o mare dezamagire.

| Mixed a răspuns:

Cum vine asta "nu vreau chiar de pe acum?" ...deci ...trimite-l undeva ...nu e de tine ...inteleg ca iti plac baietii mai mari... oricarei fete ii plac...pentru ca daca ai 15 ani nu ai ce sa intelegi de la un pusti de 16...winking ...gaseste-ti un alt baiat ...asta vrea doar sex...winking ...trimite-l mai departe...winking
si nu cadea in mrejele lui... te-a sarutat pentru ca esti copila si stie ...ca orice fata de 15 ani se indragosteste dupa un sarutwinking

| Ingerasull99 a răspuns:

Mai bine stai in banca ta, inca esti mica pentru sex! cauta-ti un pusti!

| crizantema a răspuns:

Te ia de fr****a.Sa-ti ceara asta de la prima intalnire? Esti sigura ca are 18 ani? Net-ul e unul dintre cei mincinosi prieteni cand vine vorba de asa ceva...Esti naiva si el si-a dat seama d asta, o sa profite din plin.Sa minti si sa manipulezi e foarte usor.Ai grija sa nu regreti mai tarziu.

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

E clar de ce s-a intalnit cu tine...cred ca stii si tuwinking. Daca tu crezi ca mai are vreun rost sa te intalnesti cu tipul asta cred ca gresesti... Cel mai bine ar fi sa nu te mai intalnesti cu el si nici sa nu vorbesti...sunt atatia baieti.care nu se grabesc asawinking
Deci ai grija ce faci.

| ahaaaaaaa a răspuns:

E clar ca vrea doar sex! Esti foarte mica.eu zic sa astepti sa cunosti alt baiat si sa aveti o relatie normala inainte sa faci sex.Nu te lasa coplesita de ce simti in prezenta lui, varsta e de vina, hormoni, fara suparare.Lasa-l balta tipi cunoscuti pe net sunt o pierdere de vreme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Doamne, ce mitocan!?!?!
Învață să-ți faci prieten în viața reală, nu în cea virtuală.
Nu te mai întâlni cu el, nu este serios.
Vrea sex, la centură.
Hal de respect și educație primită de la părinți și dascăli.
Dacă se crede șmecher, să meargă mai departe, nu este de nasul tău.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce drăguț, cam seamănă cu mine, numai că eu nu le culeg de pe net.
Acu', să-ți spun un secret. Dacă și voi sunteți așa credule, noi să fim proști să nu profităm? Păi nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

15 ani? mi se pare ca el vrea sa-si bata joc de tine. Ai grija draga! ai sa regreti amarnic daca te culci cu el! Mia