| Eseba145 a întrebat:

Salutare, eu si prietena mea am avut contact sexual protejat. Simteam ca mi vine sa-mi dau drumul si am scos penisul, atunci am constatat ca prezervativul era rupt ca lumea. Nu stiu daca mi-am dat drumul, dar aveam pe cap o substanta alba (poate fi de la ea). Am mers la farmacie si am luat Escapell si a luat dupa aproximativ o ora de la presupusa ejaculare. Este ceva ce ar trebui sa mai facem?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Acum este tarziu sa mai faci ceva. Ar fii trebuit sa cititi prospectul inainte sa ia pastila aia, care-i o bomba hormonala si are enorm de multe efecte secundare, care o vor afecta pe fata, pe urmatoaree 6-12 luni. Nici macar nu stiti daca era sau nu in perioada fertila...

In ce priveste prezervativul, acela se rupe dintr-un singur motiv: cand este prea mare/ larg pentru cucul baiatului, fiindca fiind larg se rasuceste pe cuc in timpul sexului, pana se intinde la maxim si apoi pocneste.
Pe viitor, cumpara 2-3 masuri mai mici de prezervative si inceraca-le acasa, sa intre foarte greu pe cucul in erectie si sa nu faca pliuri sau cute, stand perfect intins el, ca si cum ar fi pielita salamului de sibiu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salutare,

Avand in vedere cele spuse si intrebarea ta... nu, nu ar mai fi nimic din ce ati putea face acum. Doar sa treceti peste, si sa aveti mai multa grija data viitoare, si sa se evite pe cat posibil pastila respectiva.

| Mayhem666 a răspuns:

Avort.

Glumesc!