| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, eu vreau sa aflu daca prietena mea mai este virgina sau nu insa nu pot sa-mi dau seama si nu prea vreau sa fac mare tam tam, multi o sa spuneti ca de ce nu facem sex, pai nu prea am avut cand insa uneori cand mai suntem singuri ne facem orale insa faza este ca eu nu pot sa-mi dau seama daca e virgina, ea la inceput este stramta, abia ii intra 2 degete dar dupa o juma de ora ii intra si 5 daca e, himenul ar fi permis o penetrare foarte rapida? cu degetele ma refer si cu 2 degete, si a mai scos ceva sunete asemanatoare unor vanturi insa din vagin, ea mi-a spus ca atata timp cat e virgina o sa scoata sunetele alea mereu, mi-a spus ca trebuie sa iasa tot aerul, acum eu nu stiu ce sa spun insa eu cred ca ea nu mai e virgina si mi-a zis doar asa ca sa nu ma despart de ea, de asemenea este si foarte indrazneata, nu stiu ce sa zic, virginele sunt foarte rusinoase din cate stiu eu, acum va las pe voi sa va dati cu parerea si sa ma ajutati

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Virginiattea nu are nici o legatura cu personalitetea unei persoane. Multe fete sunt indraznete si totusi virgine.
Virginitatea, sau mai bine zis deflorarea himenului se poate constata medical de catre un medic ginecolog, in urma unui consult sau, o poti crede pe cuvant.
Un vagin poate face zgomot, nu doar in urma introducerii degetului ci si in urma sexului, depinzand de pozitia sexuala.

| Emilian65 a răspuns:

Dar, de ce vrei sa afli daca este sau nu virgina?

| Emma30555 a răspuns:

La ce povestești tu nu prea cred ca e virgina...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din ce ai povestit, nu cred că este virgină. Dacă chiar era virgină nu ar fi permis nici cu degetele să-i umblii jos tongue sau dacă tot îți permite, nu s-ar fi amăgit, ar fi continuat. Cât despre sunetele acelea. din câte știu eu au loc în cazul unui act sexual și se acumulează treptat aer în vagin. Deci, nu știu ce să zic...

| Andrei258 a răspuns:

Daca este stramta jos este virgina cand va face prima data nu va mai fi va intra usor iar himenul se va retrage in spate

| Boblobobonti a răspuns:

Nu prea mai e... ar fi trebuit sa intre greu si un deget...

| Andreea555555555555 a răspuns:

Acele sunete care ies din vagin nu au nicio legatura cu virginitatea. Se produc din cauza aerului care intra si iese din vagin din cauza efortului, insa se pot produce si din alte cauze, eu am mai intampinat dupa menstruatie sau cand stateam mai "lejera" sa zic asa. In fine, intr-adevar, o virgina se poate deosebi prin comportament. Însă, în ziua de azi, cum fetele sunt atât de ambițioase, vor să demonstreze că ele sunt în stare, că pot, ce vreau eu să zic e că poate ea prin acea "indrazneala" e posibil sa-ti arate de ce e ea capabila. Nu cred ca ai cum sa-ti dai seama, in legatura cu cele 2 si 5 degete, la inceput intra greu deoarece nu e destul de excitata. Ai putea s-o incerci sa vezi ce parere are despre o eventuala partida de sex. Sau cand sunteti singuri, sa incerci mai mult si sa insisti.