| SilverAsh a întrebat:

Salutare,http://www.tpu.ro/......r-sa-stiu/ asta e povestea. As avea 1 intrebare, cum poti fi fericit si sa spui,, te iubesc,, altcuiva cand totusi iubesti pe altcineva, si nu inteleg cum poate sa fie fericita... adica presupun ca trebuie sa iubesti pe rand nu? Eu acum 20 de min m.am uitat pe mess si am vazut un status de,,sunt cea mai fericita,, si mi.a venit sa plang, adica inca nu am trecut peste, dar nu pot sa fug de sentimente si sa ii spun alteia,,te iubesc,, fara sa fiu complet de accord cu asta. E neinordine cu mine? Plus ca daca ati avea vreun sfat care sa ma ajute sa trec peste? Cum scrie si in poveste am bacul, invat pe rupte uit de asta, dar uite ca se invesc,, ocazii,, de genul in care imi dau seama ca nu am trecut peste. Daca imi puteti raspunde la intrebari a-si fi recunoscator.

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

A spune in ziua de azi "te iubesc", este cool, face parte din arsenalul fiecarui tanar/tanara. Atat si nimic mai mult, altfel ne pacalim singuri. Iti doresc multa bafta la bac, dupa care, daca doresti, mai dicutam.

| SilverAsh explică (pentru neutrino):

Inteleg ca este,, cool,,, dar totusi practic nu batem joc de noi? din cate stiu dragostea e cel mai puternic sentiment, poate am fost crescut mai,, normal,, sa zic asa, dar nu imi pot bate joc de ceea ce simt, nu pot sa ma duc la momentul actual si sa imi fac o prietena si sa ii spun,, te iubesc,, chiar nu pot, stiu ca as minti. Si mersi pentru incurajarea cu bacul, cu siguranta vom mai discuta.

| neutrino a răspuns (pentru SilverAsh):

Te astept cu mare placere si sa-mi spui ca ai avut succesul scontat!

| SilverAsh explică (pentru neutrino):

Promit sa te anunt daca am reusit cu bacu. Desi ma simt destul de increzator. Si mersi incaodata

| neutrino a răspuns (pentru SilverAsh):

Scuza-ma ca-ti dau un sfat: pentru a lua bacul, ai mare grija la felul cum scrii. Inca o data " Multa bafta"!

| SilverAsh explică (pentru neutrino):

Multumesc de sfat, oricum aveam mare grija, problema este ca scrisul meu nueste intocmai cel mai frumos, si deja ma gandeam sa stau sa scriu incet doar ca sa fie cat mai lizibil si mai corect.

| Madsss a răspuns (pentru SilverAsh):

Of, ma doare sufletul cand vad oameni buni care sunt luati in bataie de joc de catre persoanele iubite. Nu iti pot da un sfat, sunt in aceeasi situatie si nu stiu ce sa fac. Decat sa incerci sa uiti pe moment, macar cand dai bacul, zilele astea. Si o sa treci peste, pentru ca vei lua note mari si vei fi mult prea bucuros pentru a te mai gandi la ea happy.

| Blacknight2 a răspuns:

Daca nu te vrea. Trebuie sa treci peste. Nu sa incerci sa treci peste. Chiar trebuie. Mai are balta peste. O sa te indragostesti la un moment dat de o fata atat de tare incat ai sa uiti tot. Ce-i al tau, e pus deoparte.

| SilverAsh explică (pentru Blacknight2):

Mersi de incurajare, chiar iti multumesc