| andu332 a întrebat:

Salutare,îmi place de o fata de aprox 22-23 de ani care se așează lângă mine în autobuz în fiecare dimineață chit ca este gol sau plin autobuzul, cum ar trebui sa ii spun ca îmi place de ea?

3 răspunsuri:
| Miruna333 a răspuns:

Nu sari si ii spui ca iti place de ea, incepi cu o conversatie lejera, si de acolo, daca este interesata, ii poti cere nr

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Mai intai faci conversatie cu ea.
Nu ii spui "Imi place de tine", ci o inviti la un suc.
Abia dupa ce va cunoasteti mai bine vei sti daca o placi sau nu.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Urmareste si tu niste filme romantice, ca sa vezi cum ar trebui sa decurga lucrurile.
Uite un subiect de conversatie cu ea. Ce filme iti plac? Imi poti recomanda vreo comedie romantica?