| Marius0393 a întrebat:

Salutare la toată lumea!
Am 28 de ani și sunt intr-o relatie de aproape 4 ani cu prietena mea care are 27 de ani.
În primul an de relație a fost perfect, aveam dorința de a face sex cu ea, dar apoi am observat ca nu ma atrage atât de mult pe cât m-au atras fostele.
Este o fata minunata din orice punct de vedere, este frumoasa, deșteaptă și ma iubește, m-a sprijinit în toate momentele din perioada relației.
Chestia ca am dorințe sexuale foarte mari cu alte persoane, am început sa vorbesc cu mai multe fete și intr-un final m-am oprit doar la una, care ma atrage cel mai mult, menționez ca doar vorbim și atât, pentru ca nu pot sa ii fac rău iubitei mele.
Eu cu iubita facem sex și o data pe luna uneori, având în vedere ca eu am un apetit mare de sex, dar nu ma mai atrage deloc.
Ma masturbez mereu gândindu-mă la altele sau uitându-ma la filme porno!
Dar nici ea nu prea m-a intrebat ce se întâmplă cu mine și nici pe ea nu pare ca o deranjează sa facem sex o data pe luna!
Nu e normal deloc si eu eram obișnuit altfel în relația anterioara..acum nu sunt fericit cu ea, nu ma mulțumește în pat deloc și uneori ma enervez pe tema asta și îmi ia cheful!
O iubesc mult și nu știu cum sa fac sa ies din asta fără sa o rănesc.
Nu pot sa ii spun ca nu ma satisface în pat ca să o rănesc.
Vreau sfaturi sa ma poată ajuta cu ceva va rog, ca simt ca pierd timpul degeaba.
Și nu sunt fericit deloc!
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Danny1999643465 a răspuns:

Situatia este foarte nasoala, dar totul tine de tine sa rezolvi. Cum au spus cei de dinaintea mea, varianta usoara este sa te desparti de ea si sa te duci la alea care te atrag. Varianta mai grea este sa intelegi de ce se intampla asta pentru ca spui ceva foarte important in primele randuri " in primul an de relatie a fost perfect".

Daca faceti sex asa de rar, in mod clar exista o problema si din partea ei, nici ea nu isi doreste foarte mult, nu asa se comporta o persoana care este atrasa de tine, ar fi trebuit sa vezi din partea ei dorinta, sunteti tineri si ar trebui sa existe o dorinta foarte mare!

Eu zic sa discuti cu ea serios si sa intelegi exact ceea ce se intampla. Dar nu porni cu " nu ma mai simt atras de tine" ca e de porc si nu o sa rezolvi situatia. In plus, nici nu cred ca e vorba de lipsa atractiei ci de monotonie in relatie. Discuta cu ea si te asigur ca se rezolva, prin ceea ce treci tu, probabil trece si ea. Este normal, in relatiile lungi apar uneori probleme de acest gen dar poti sa le rezolvi impreuna cu ea, comunicand.

Bafta!

7 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Esti tanar frate, e foarte simplu, inchei relatia si cauti alta, viata e scurta traieste-o la maxim

| Saiko10 a răspuns:

Cel mai bun mod prin care te poti desparti de cineva este prin a spune adevarul direct, fara minciuni sa o faci sa se simta mai bine, pentru ca atunci o sa creada ca problema a fost altceva decat ceea ce a fost cu adevarat, pur si simplu ii spui adevarul absolut.

| Marius0393 explică (pentru Saiko10):

Pai asa am sa o rănesc și nu pot sa o vad devastată.

| Saiko10 a răspuns (pentru Marius0393):

Mai bine asa decat sa o minti, o fata m-a mintit, mo inselat cu un baiat si nu a spus adevarul, si asta o pus pe mine toata problema chiar daca nu era vina mea, daca nu vrei sa o ranesti doar spune adevarul pur. stiu ce vorbesc. o sa o ranesti mai mult cu minciuni.

| AdeeAdelyna83 a răspuns:

Asa sunteti voi, unii barbati.Va plictisiti de aceeasi fata.La inceput era buna ca era una noua.Din cauza asta am inceput eu sa urasc barbatii.Mereu va trebuie una noua. Felicitari!

| Marius0393 explică (pentru AdeeAdelyna83):

Nu ma cunoști sa ma bagi în aceeasi oala și pe mine.te rog nu ma eticheta asa.

| AdeeAdelyna83 a răspuns (pentru Marius0393):

Atunci...ce ma rog era atat de frumos la inceput si acum dupa 4 ani nu iti mai place? S-a ingrasat cu 20 de kg? De ce nu te mai atrage si nu mai este sexul cum era acum cativa ani?