| NIKOLETA_8182 a întrebat:

Salutare la toata lumea...nici nu stiu cum sa incep.Imi e foarte jena aseara eu si viitoru meu sot am incercat sexu anal a fost decizia amndurora deoarece noi avem o relatie deschisa m-a durut putin insa am folosit lubrifiant dupa ce si-a dat drumu in mine mi_a curs ceva asemanator cu treaba mare numa ca era mai incolor iar dupa un timp putin sange. M_am simtit forte prost fata de iubitu meu pentru ca era si prima data. oricum nu voi mai face asta niciodata insa sunt putin confuza rusinata...de ce mi s-a intamplat asta. Daca sunteti seriosi va rog sa imi raspundeti va multumesc

Răspuns Câştigător
| pkroxy a răspuns:

Iubita stay lin, pfff nu stiu cum sa iti zic ca sa nu para urat! deci era putin mai incolor pentru ca tu ai zos ca si-a dat drumu in tine si de aici a aparut acea culoare mai transparenta ca sa zic asa...

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Cred ca ai luat o hoatarare buna, am citi ca sexul anal te predispune la infectii mai ales pe baiat pentru ca vine in contact cu substante neprielnice si ca practicat mai des poate duce la fata la slabirea muschilor din zona si dificultati de retentie.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Lasand jena la o parte, daca nu-ti place nu faci si gata. Si daca tot ati facut, trebuia sa stiti niste chestii: nu se ejaculeaza acolo daca nu vrei sa curga ciorba aia care s-a format, se lubrifiaza foarte bine si se practica excesiv de tandru, pentru ca nu e doar o "gaura stramta" si nici nu e conceputa pentru asta, e o zona foarte sensibila si vreti sa fie o placere, nu un chin. Partea cu sangele, probabil din cauza lubrifierii insuficiente sau a contactului prea "violent", dar nu stiu sa-ti raspund cu certitudine. Rusinea nu te ajuta cu nimic. Orice e ok intr-un cuplu daca amandoi sunt multumiti, si nu e ceva nemaiintalnit. Chiar daca decizi sa mai faceti, sa faci rar si tinand cont de ce am scris aici. Plus ca nu e nevoie sa fie exclusiv anal, ci e de preferat sa fie pe un timp scurt, intercalat pentru diversitate, sa nu te trezesti la batranete ca manjesti chiloteii. Asta daca te mai tenteaza. Si lasa rusinea (mai ales in pat)big grin

| MMihai a răspuns:

Termină cu idiotul ăsta și caută un altul zdravăn la cap, care nu vine cu tâmpenii, de tipul sex anal.

| liviu42 a răspuns:

Orice forma de stimulare anala necesita folosirea unui lubrifiant, dat fiind faptul ca anusul nu secreta substante care sa usureze frecarea. Asa ca, pentru a avea parte de sex anal fara dureri, trebuie sa ai la indemana cantitati suficiente de lubrifiant, care sa previna eventualele rani ce pot sa apara.

Atentie, nu folosi lubrifiantul doar la inceputul penetrarii pentru ca nu este suficient. Continua aplicarea acestuia si pe parcursul actului sexual. Orice forma de sex anal trebuie sa fie insotita de o igiena sporita. Anusul este un spatiu in care locuiesc multe forme de bacterii total inofensive pentru el, insa deosebit de periculoase pentru vagin sau restul corpului. Asa ca evita sa faci sex vaginal sau oral imediat dupa sex anal! De asemenea, spala-te bine cu apa calda si sapun de fiecare data dupa ce ti-ai explorat anusul! Sa recunoastem, anusul nu este o zona a corpului pe care femeile si-ar dori sa o exploreze impreuna cu partenerii lor. Mai ales dupa eforturile numeroase pe care le fac pentru a fi frumoase, ingrijite si pentru a mirosi frumos. Iar sexul anal poate sa distruga foarte usor aceasta imagine!

Totusi, pentru asta exista dusul anal (clisma), recomandat de altfel inaintea unei partide.

Deschiderea exterioara a anusului este controlata de doi muschi sfincteri: cel intern si cel extern. Muschiul intern este inervat automat de sistemul nervos, in timp ce muschiul extern se afla sub control voluntar. Astfel, relaxarea se poate obtine prin stimularea clitoridiana si pregatirea treptata a penetrarii cu penisul.

| express11 a răspuns:

Stai linistita...inceputul a fost greu, apoi(n-o mai fac, sunt vorbe)dupa 1-2 ani se satura de tine si tu ramii-sparta peste tot!