| anonim_4396 a întrebat:

Salutare la toti! ajutati-ma cu un sfat, am 14ani si imi place de o fata sau chiar poate m-am indragostit de ea....parca ma atrage nu imi pot dezlipi ochii de pe ea ori unde ar fi,ca si cum as urmario...
acum vreau sa inteleg daca ia simte aceleasi sentimente.(sunt timid,nu am experienta, nu am mai fost cu nimeni)
glumim impreuna, imi atrage atentia! as vrea sa aflu ea ce spune dar nu stiu cum sa incep...
miine e ziua ei cum sa ma comport?
si sunt sanse ca ia sa simta aceleasi sentimente?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

E normal sa fii timid,dar asta nu te impiedica sa gandesti!
Daca fata glumeste cu tine si e prietenoasa este un semn bun si,poate,o incurajare pentru tine sa faci mai mult!
Cumpara-i un mic cadou,o bratara,un ursulet,o inimioara de plus si un trandafir si ataseaza un biletel mic "La multi ani din toata inima mea,pentru tine!",de exemplu.
Da-i cadoul si floarea,zambind,si asteapta sa-i vezi reactiile.
Ramai calm si nu te pierde,nici nu fa gesturi deplasate, lasa lucrurile sa se desfasoare obisnuit.
Daca fata e bucuroasa si-ti da mai multa atentie decat inainte, ii poti spune ca referirea la inima ta din biletel, nu era intamplatoare, si uite-asa ai facut inceputul!
Bafta!

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ofera-i maine o floare, sarut-o si ureaza-i clasicul " La multi ani!". Bafta!

| Azµre a răspuns:

Normal, te comporți normal, fă-i complimente, ar fi frumos, apoi mai târziu o scoti in oraș și îi spui ce simți!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu suntem roboti bre, comporta-te normal si ai grija la ortografie

| shadow222 a răspuns:

Iai un cadou du-te si spune-i ce simti dar nu de ziua ei peste cv timp. oriqum lasa timiditatea ia-ti inima in dinti succes

| vladvl2 a răspuns:

Mersi de sfaturi

| ciptim a răspuns:

Glumeste in continuare..nu incerca sa i atragi atentia cu figuri si cat esti de grozav.du-te si cumpara-i o floare.un trandafir. il oferi dar nu i spune ca o iubesti. o sa vina ea la tine >Succes!