| Lyvyu a întrebat:

Salutare la toti.Am o mica intrebare catre voi.De la un timp sunt indragostit innebuneste de o fata pe nume Ana.Am vorbit de multe ori fata in fata si stiu ca ea ma place dupa vorbele care le-a spus. Dar intr-o zi eram cu un prieten si la fel inca o fata si Ana nu stiu din ce motive s-a apucat de mana cu prietenu meu care la fel o place pe ea.Eu nu puteam sa arat trist si n-am mai zis nimic, am zambit doar si am zis ca nu ma intereseaza pe cine il place ea si daca vrea sa fie cu altcineva in afara de mine. Ce pot sa fac? Am impresia ca ea a facut asta ca sa ma faca gelos dupa ce eu faceam curte la altcineva dar nu in serios! Si acum vreau sa-mi dati niste sfaturi care m-ar putea ajuta in astfel de situatie.Merita sa raman langa ea sau nu? Si ce sa-i zic in urmatoarea discutie cu ea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o, frate! La un moment dat o sa te arzi rau de tot. Fii indiferent fata de ea, nu te ambala prea mult ca nu merita. Daca te placea nu il mai lua de mana pe ala. Baga-ti sexul in ea si las-o sa umble dupa tine daca crezi ca te place. Daca te agiti ca prostul o sa suferi si mai mult, ori ii spui in fata daca vrea sau nu sa fie iubita ta, daca nu vrea ii spui sanatate (balta are peste, numai ca majoritatea pestelui e stricat). Probabil ca esti inca mic, o sa te lovesti de multe tampenii de astea in viata, trateaza-le cu indiferenta, fa cu ele ca schimbul de haine, fiindca prea putine merita atentie cu adevarat, asculta-ma si nu fi lingau. O sa pierzi aiurea bani, timp, sentimente pe ceva care este reciclabil.

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cine fuge dupa doi iepuri nu prinde nici unul. Ti-am raspuns la intrebare?
Cum adica ai facut curte la alta in timp ce erai cu ea? Pai bine ti-o facut!

| GyeBaek a răspuns:

PAi fa in asa fel in cat sa te intanesti cu ea, si sa fiti doar voi doi, si intreab-o daca te place sau nu. Daca te place mai intreab-o dc la luat de mana pe prietenul tau.

| mihai_2762 a răspuns:

Salut!

In urmatoarea discutie pe care o sa o ai cu ea poti sa ii spui foarte frumos ca iti place de ea foarte mult si ca ai vrea sa fii impreuna cu ea si vezi ce zice sau daca nu vrei chestia asta poti sa o intrebi pur si simplu daca te place, este cat de se poate de simplu si corect fara rusine si cu tupeu pentru ca nu are ce sa iti faca. Stii vorba aia "incercarea moarte nu are" asa ca go for it.

Bafta!

| Dramaa a răspuns:

Urmatoarea discutie cu ea trebuie sa vina intre 4 ochii si sa ii spui clar ca o placi si ca vrei sa fiti impreuna. Daca va dati unul dupa altul nu ajingeti nicaieri. Cred ca nu ai 12 ani Fi barbat si spune-i adevarul.

| FunkYboy a răspuns:

Ea stie ca o placi?
Daca da, spune-i ca tu ai facut o gluma curtand pe altcineva si ca pe ea o iubesti cu adevarat.Mai spune-i ca iti pare rau.
Daca nu stie ca o placi, marturiseste-i, si apoi intreab-o daca vrea sa fie cu tine.
Problema ta e ca mergi pe teren minat cum s-ar zicehappy, oricare ar fi varianta pe care o alegi fa cumva sa o convingi ca tu chiar tii la ea si vrei sa fie iubita ta(ea se va simti mai bine daca ar stii ca tu chiar nu poti trai fara ea)
Mai poti si sa o intrebi daca il place pe prietenul tau sau a vrut doar sa te faca gelos. Tu trebuie sa stii sa pui intrebarilewinking

fundita?smug

| ank a răspuns:

Ai un pic de tupeu! spune i direct ce ce simti! asa e cel mai binehappy