| anonim_4396 a întrebat:

Salutare la toti.Am si eu o "mica" intreabare.Este o fata (foarte frumoasa :!) de care imi place(mult).Doar ca nu stiu cum pot sa intru in conversatie cu ea.Nu vreau sa ii zic:Buna , Buna,Cum te nu mesti si dupa asta sa ii spun nu stiu ce fel de replica penibila.Vreau sa stiu cum sa continui conversatia fara replici penibile.Va rog ajutati-ma,m-am saturat sa trec ziua pe langa ea si sa ma uit pe la spatele ei ca un prost,mai ales ca ma mai si inrosesc sad.E foarte nasol.Cel care imi va da un raspuns foarte bun va primi O DITAMAI FUNDA.Pace happy

Răspuns Câştigător
| AndreeaFarasperante a răspuns:

In primul rand trebuie sa arati si tu bine. Dupa totul merge de la sine.Intreab-o si tu ce ii place sa faca,cum sta cu dragostea,ce trebuie sa faca un baiat pentru a o cuceri.Daca nu are iubit intreab-o daca vrea sa fie cu tine(o sa zica ceva gen nu stiu ma mai gandesc), dar nu te opri aici. Ofera-i mici atentii(de exemplu un trandafir sau o bijuterie draguta, ceva gen) si dupa intreab-o daca s-a mai gandit si chestii. Tine-ma la curent cu ce s-a intamplat.Bafta!

| JosephStalin a răspuns (pentru AndreeaFarasperante):

Azi am facut tot ce miai zis si a decurs perfect, doar ca nu am intrebat-o inca daca vrea sa fie cu mine.Mai astept putin, sa o cunosc mai bine...

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| JosephStalin a răspuns:

Prieteni,ce ati spus voi nu este deloc rau, dar eu m-am referit cum sa continui conversatia dupa ce fac cunostinta cu ea.Pe astea le stiam si eu, dar vreau sa stiu ca sa ii zic, ce cuvinte, cum sa o fac sa se simta bine in compania mea.Mi-ar placea mai mult daca as primi niste idei de la fete, findca ele stiu mai bine. Oricum mersi ca m.ati ajutat.winking

| JosephStalin a răspuns:

Toate raspunsurile imi sunt mare folos si va multumesc, chestia este ca doar un raspuns pot sa il aleg castigator.Va multumesc din tot sufletu.

| LittleRed a răspuns:

Pai am cateva idei. O poti urmari si sa vezi unde sta, apoi intri cu ea in bloc si ii zici ca treci pe la cineva in vizita(evident daca te saluta sau ceva) sau poti ruga un prieten sa dea o petrecere si sa o invite si pe ea(si poate jucati adevar si provocare sau ceva) sau cand vezi ca are ceva in mana gen: poseta, ghiozdan, carti etc. te ciocnesti de ea "din greseala" si o ajuti sa isi stranga lucrurile, iar dupa ce terminati va veti uita unul la altul(ca in filme) si ai sa vezi ca se va mai indulci relatia dintre voi. Eu ti-am dat niste idei, insa poti cauta si pe net, vezi poate gasesti ceva care sa te ajute. Eu iti urez bafta si iti tin pumnii!:*happybig grin

| ofatafrumoasa a răspuns:

Sall sunt fata si sfatul meu este:
-Fa cunostinta cu ea
-Ia-o de dupa cap porneste lejer intr-o parte sau in alta
-intreab-o daca mai are frat surori
-fa-i complimente
-fa-o sa rada si simtiti-va bine unul in compania celuilalt
-Cere-i nr de telefon
-dupa aia totul va veni de la sine
Nu te arata stresat. Nu cer funda vreau doar sa iti fiu de ajutor...

| DureX93 a răspuns:

Wei littlered. te crezi in filme frate? cu ghiozdan si carti.si urmariri. daca faci chestia cu urmaritul o sa i se para ciudat si nu in faptul ca tu o placi...e ca si cum ca ai inghesuio si ai vrea sa o fortezi. nu stiu cum sa iti explic dar nu fa prostia asta sa o urmaresti (lol) sau sa te ciocnesti de ea, "ea o sa te faca chior sau neatent si nu cred ca tiar placea"". insa chestia cu cheful ar fi o mica idee dar ai grija sa nu te imbeti. fa tot posibilul sa fii cat mai treaz si sa faci faze pe placu fetelor nu numa al ei. Fetele din ziua de azi nu le mai place adevarata iubire. Ii place sa aiba langa ea un tip popular sa zic, mai smecheras, glumet/mistocar. (mistocaria si astea le faci doar cand esti cu alti prieteni nu cand esti numa cu ea). Ai grija ce faci! Succes!

| CristianoRonaldo22 a răspuns:

Cel mai bine este sa depasesti chestia cu rusinea. Dupa poti vorbi cu ea, poti sa o faci sa rada. Dupa un timp poti sa o inviti la tine acasa ca sa va faceti temele.Eu am avut aceeasi problema, dar cu timpul e ca si uitata.Eu nu iti cer funda, da sper ca te-am ajutat.Peace!