| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, ma numesc Daniel si am si eu o problema cu dragostea? Sunt un baiat destul de dragut, fetele ma plac dar problema e ca nu prea am curaj sa fac primul pas, sunt cam timid.Si din cauza asta am pierdut multe, ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, pai lasa timiditatea deoparte, ca ai mult de pierdut cu asta, daca vezi ca o fata te palce si tu pe ea, atunci fa primul pas, gandeste pozitiv, daca te place, sigur te va accepta, e pacat ca din cauza timiditatii, a lipsei de curaj, nu poti aborda o fata si sa fi cu ea, esti baiat, fi cu mai mult tupeu, dar in limita bunului simt, succes!

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ca in orice chestie din viata asta se cere echilibru:adica sa gasesti limita dintre timidate si tupeu.Adica sa stii sa "citesti" fetele.Suna complicat dar nu e deloc asa.Tot ce iti trebuie e un pic de atentie si un pic de umor pentru a-ti da seama de anumite lucururi pe care ti le transmit fetele.La inceput e mai greu, dar cu timpul iti va deveni ca a doua natura.Cred.Sper

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii linistit.Eu nu ma laud. Sa stii ca la primul contact pe la 18 ani am avut noroc ca stia ea ce este de facut ca eu practic nu aveam de unde. Dar dupa a treia runda vroia sa scape si nu mai avea cum. Daca isi puse-se capul cu mine sa ma invete...

| mihaela01 a răspuns:

Trebuie sa iti iei inima in dinti, sa nu te gindesti ce o sa fie mai tirziu si sa te duci la ea macar sa o saluti, apoi gasesti si tu vreun subiect funny de discutie si totul va fi ciki piki, la mine functioneaza laughing poate ca si la tine tot v-a functiona!