| Marinutza31 a întrebat:

Salutare membrilor de pe TPU.Pentru prima data postez si eu o intrebare, am nevoie de ajutor! Simbata trecuta am facut dragoste cu prietenul meu,mentionez ca eram virgina, am facut-o neprotejat...dar nu am ajuns pina la ejacuare, primisem un sunet si eram nevoita sa plec de urgentza.Cam stiu procesul in timpul contactului dar vreau sa fiu foarte sigura.ESte oare posibil sa fi ramas insarcinata daca nu a ejacuat? Mersi anticipat!

9 răspunsuri:
| DarkAngel18 a răspuns:

Nu ..atata timp cat nu a ejaculat in tine ..Nu!

| sebysebyca a răspuns:

Sunetul ala de unde venea, din lumea de dincolo? sa intelegem ca pentru un sunet ti-ai lasat iubitul cu morcovu-n soare si ai plecat? mi-l si imaginez cu pantalonii in vine, cantand refrenul ala! aa, sa nu uitam, sigur esti gravida!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

În PRIMUL rând, ar TREBUI să fi sigură că NU a ejaculat în tine - ceea ce e puţin probabil să-ţi dai seama, mai ales că erai virgină şi nu ai experienţă ( chiar multe femei cu experienţă sexuală, pot fi păcălite cu o ejaculare intravaginală, eventual urmată de alta exterioară )! Nu vreau să te speriu, dar e posibil să fi ejaculat în tine şi tu să nu-ţi dai seama! Dacă ai ciclu REGULAT, vei verifica f. uşor o posibilă sarcină; dar pentru mai multă siguranţă, RECOMAND 1 test de sarcină ( peste vreo 3 săptămâni ), test pe care-l poţi cumpăra singură de la farmacie ( cu vreo 10 lei ), fără să afle părinţii! şi ATENŢIE la viitoarele contacte sexuale : să folosiţi prezervativ!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuuuuuu!

| AriannaAri a răspuns:

Nu prea sunt sanse ca tu sa fi ramas insarcinata daca nu a ejaculat. In orice caz, exista si acel lichid preejaculator care poate contine speramtozoizi deci cel mai bine ar fi sa faci un test de sarcina happy.

| plosnitapufoasa a răspuns:

Din punctul de vedere al ginecologilor, sunt sanse sa fi gravida din cauza ca acel lichid contine spermatozoizi. dar din experienta mea cu yubitul meu intr-un an de zile de cand facem neprotejat(scoate la timp) nu am ramas nici o data. deci trage si u concluziile. eu zic ca nu esti.
in fine un test de sarcina costa max 10 lei pti sa-l faci si scapi sigur de un gand. succes.

| VreauTilifon a răspuns:

Felicitari, o sa ai un crocozaur!

| teiubesclaura a răspuns:

Daca nu a ejaculat nu ai ramas. nu sa imprimat. stai linistita. si in plus ai grija sa ejaculeza afara.

| shteff95 a răspuns:

Categoric nu.