| Anonim24244242 a întrebat:

Salutare. O intrebare cat se poate de serioasa. Am 19 ani si cand intretin raporturi sexuale protejate, imi este foarte foarte greu sa ejaculez. Oricat as face, nu ejaculez.
A mai patit cineva asta? Uneori imi place, dar alte ori nu, pentru ca raman neterminat...

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Se numeste ejaculare tardiva si nu e ceva nou. daca ai stii cati ar face schimb cu tine.
Fa mai rar, bea un pahar e vin rosu cu juma de ora inainte, poate te mai mangaie si ea cu sanii, sau te ajuta cu putin oral. dar nu fi egoist, fa-i si tu ei, si vezi, poate si ejaculezi!
Dar sa o intrebi inainte une vrea sa primeasca omagiul tau, poate are si fata vreo preferinta!
Daca fumezi, renunnta, ca si la sucuri acidulate si junk food. fa cev sport si baga la greu niste salate mixte de fructe si legume, cu telina si ghimbir, nuci si ulei de masline si otet de mere!
Dupa o saptamana ar trebui sa ai rezultate!
Optimism si sucess!

| Anonim24244242 explică (pentru PsihoSex):

Multumesc pentru raspuns. O sa incerc salatele.in rest acid nu beau... fast food mai rar mananc. Mersi fain pentru raspuns

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Anii de masturbare excesiva isi spun acum cuvantul si iti blocheaza concentarrea.
Incearca sa te relaxezi sis a te concentrezi de data asta pe persoana cu care ais ex, nu pe mana ta. Prezrevativul nu ar trebui sa te afecteze deloc, mai ales ca este acolo cu scopul clar de a oferii protectie.
Nu ernunta acum la prezervativ ca nu merita pentru nimic in lume, sa risti sexul fara protectie cu atatea boli in jur.
Concetreaza-te si focuseaza-te pa partnera de sex, uitand de existenta penisului tau, care-si face treaba acolo unde-i pus, in virtutea inertiei.

| corbulalbrosu a răspuns:

Dar in situatiile in care intretii acte sexuale neprotejate, cand nu folosesti nicio metoda de protectie, tot la fel se intampla? Sau in acele cazuri ejaculezi mult mai usor si mult prea repede?

| Anonim24244242 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu. In cazurile neprotejate(am avut relatie de cativa ani, se indrepta spre casnicie), o faceam normal. In functie de cat de excitat eram, ma terminam si mai repede si mai greut, dar normal. Nu exagerat de repede nu exagerat de greu

| Sofer a răspuns:

Folosește un prezervativ mai subțire dacă nu, când vrei sa termini dai o laba.

| Alexandrionelu a răspuns:

Este din cauza prezervativului. Și eu pățesc la fel.
Este ca și cum ai încerca să mirosi o floare cu masca de gaze.

Răspuns utilizator avertizat
| JohnnyOase a răspuns:

Trebuie sa te lasi de masturbare si sa faci doar sex

| Anonim24244242 explică:

Deci n am specificat. In cazurile de relatie sexuală neprotejata, nu am probleme nici de evaluare precoce, dar nici sa nu ejaculez. Fara prezervativ, n am avut probleme. Nici prea devreme nici prea târziu.