| Taylor_3863 a întrebat:

Salutare rog sa ma ascultati si daca puteti sa-mi dati vreun sfat: Timp de o luna jumate m-am intilnit cu o fata am fost cel mai fericit faceam totul pentru ea. Imi spunea ca ma iubeste ca daca as disparea veata ei nu ar avea sens si inca multe. Insa de la un moment dat s-a schimbat radical asa din senin am vorbit serios cu ea ce se intimpla... Ea doar mea spus ca nu-l poate uita pe fostul a vrut si a crezut ca chiar la uitat dar nuuuu =( Ne-am despartit si am inteles din vorbe ca o luna si jumate am fost doar o jucarie in mina ei am fost folosit si aruncat la gunoi. Totusi o mai iubesc vreau so uit din tot sufletul vreau... Punetiva in situatia mea cum sa fac ce metode sa intreprind sa o uit sa caut alta fata si poate cu ajutorul ei o voi uita sau poate sa ma abtin cum ati uitam voi persoana iubita cind v-ati despartit rog ajutor sfaturi orice multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| zelda a răspuns:

Nu-ti cauta alta prietena pentru ca vei suferi mai tare pentru ca iti vei aduce aminte de fosta prin orice gest/zambet/sarut al fetei. La inceput este foarte dureros sa stii ca o luna jumatate ti-ai petrecut majoritatea timpului cu o fata care nu-l poate uita pe ex-ul. Dar iti trebuie putin timp sa te obisnuiesti cu faptul ca nu mai sunteti impreuna si ca fata aceea probabil nu te-a meritat. O sa o uiti cu timpul, o sa pui lucrurile cap la cap si vei realiza ca "nu a fost o mare pierdere", dar repet iti trebuie timp. Fa altceva! Nu te mai gandi la ea, incearca sa-ti revi singur (iar daca nu poti iesi undeva, asa vei mai uita) si la un moment dat vei realiza ca a fost mai bine sa va despartiti decat sa-ti spuna dupa 9 luni ca nu-l poate uita pe fostul (era mult mai dureros atunci). Stiu ca este usor sa vorbesti, dar nu esti singurul care a trecut prin asa ceva si gandeste-te ca poate a fost mai bine asa. Sa nu crezi ca sentimentele pentru ea o sa dispara de tot pentru ca poate atunci cand ai sa o vezi undeva o sa te doara foarte tare, dar nu o sa mai simti nevoia sa stai langa ea.pur si simplu o sa fie o "fosta" pentru tine. Scuza-ma daca am repetat. Incearcahappy

4 răspunsuri:
| alexutza_7359 a răspuns:

Nu e asa usor sa uiti pe cineva.cel putin am patit-o pe pielea meahappy timpul le va rezolva pe toate, incearca sa iti ocupi timpul cu altceva, si sa nu te mai gandesti la ea

| SuNNNShINe a răspuns:

Buna Taylor :*!
Auzi daca ai zis ca doar s-a jucat cu tine si ca nu l poate uita pe fostul mie nu stiu dar asa mi se pare scuze ca zic dar sunt IMATURE. Daca nu te placea trebuia sa ti zica din prima data nu sa se joace cu tine. Dar nu trebuie sa te lasi!

| IloveME a răspuns:

Ii greu.toate vin de la sine.eu pe fostul l-am uitat intr-un an, pana c am gasit pe cineva, la care sa tzin din nou.defapt nici acu ca am 4 luni cu actualul,nu pot sp ca l-am uitat complet, ma mai uit la pozele lui p facebook, ma gandesc la el...stiu ca niciodata nu ma voi mai impaca cu el, dar in acelasi timp stiu ca pana nu-i sp tot ce am p suflet nu mi-l voi scoate din cap deloc.in inima nu-l mai am, dar totusi era vb de casatorie, am stat impreuna si sunt multe!

| Andreea201012 a răspuns:

Poi eu am plans ff mult pentru iubitul meu dar mi-a trecut citeste si u niste carti iesi si plimbate cu prieteni si ai sa o uiti daca esti ca mine si nu poti sa o uiti ar trebui sa te duci la ea poate ea ar mai simti ceva pentru tine si poate te iubeste si mai are scaparile ei cum le am eu ca nu prea sunt obisnuita cu o relatie ar trebui sa o intelegi si pe ea