| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
Saptamana trecuta colega de banca, de care imi place, mi-a scris pe caiet pe coreeana "te iubesc!". Mai tarziu, cand am ajuns acasa, am intrebat-o pe whatsapp daca e adevarat, dar ea mi-a spus ca a scris doar asa. Dupa putin timp i-am spus ca eu o plac, dar n-am primit niciun raspuns concret.
Acum cateva zile, m-a luat valul si am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna, dar a cam ocolit raspunsul. Ieri, cand mi-am cerut scuze, a spus ca nu-si aminteste sa o fi intrebat asa ceva.
Inainte de toate acestea ne intelegeam foarte bine, vorbeam in fiecare zi, dar dupa evenimentele petrecute recent vorbim din ce in ce mai putin, mai ales la scoala.
Ce ar trebui sa fac? Este posibil ca ea sa ma placa?
Multumesc pentru timpul acordat.

4 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Fetele sunt cam sucite in ziua de azi si asta ma enerveaza foarte mult pe mine te lasa sa ghicesti ce vor, iar daca nu ghicesti pa da-l dracu e prost. ele sunt foarte "ciufute" sa spun asa mai ales de la 14 ani in sus e teroare cu ele nu stii cum sa le mai iei prefera orgoliul decat sa-ti spuna 8 litere idioate adica te iubesc. sunt indiferente, asteapta sa le bagi tu in seama si asa mai departe...sunt cam niste dive happy daca nu o iubesti asa mult renunta la ea cat mai poti o sa ajungi sa o placi mult si pe ea in cot sa o doara si tu suferi nu ea...cauta o alta fata si oftic-o iti dau un sfat de baiat sa vada ce a pierdut daca nu a stiut sa-si exprime sentimentele

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu, din pacate nu simte nimic pentru tine dar te-a lasat asa mai in vant ca sa nu te raneasca cu-n nu raspicat. Asta e, incearca sa mentii niste relatii bune cu ea ca si coleg sau prieten.

| neutrino a răspuns:

Fa-te ca ploua, ea deja a acceptat ideea aceasta. Mergeti inainte ca doi buni colegi.

| CarinaAntonia a răspuns:

Poate ca e prea incomod pentru ea... asa ca a ocolit răspunsul deoarece probabilbnu vrea sa stricati acea prietenie. stiu si eu pentru ca am patit la fel... colegul meu de banca imi scria pe banca texe de gen: te iubesc. ochii mei stralucesc cand te privesc... si pentru mine era incomodă acea situatie deoarece eram prieteni de ani de zile din gradinita si nu as fi dat cu piciorul la acea prietenie...