| bleakk a întrebat:

Sfat! Baiat sarac,dragut se imbraca bine si poate atrage orice fata,vrea relatie,insa ups,e sarac si nu are bani de iesit in baruri/cluburi. Ce se poate face in situatia urmatoare?
P.S.: nu e o gluma,am nevoie de o prietena,imi dau seama ca pot face pe oricare sa fie atrasa de mine,insa stau mereu cu senzatia asta ca nu voi avea bani sa o scot la un suc, etc. Ce fac? straight face Sunt 0 la relatii.

15 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Gasesti o fata care te place pentru tine insuti si prefera sa mearga la plimbare intr-un parc. Si intre timp te gandesti cum poti sa castigi niste bani, ca traiesti intr-o societate a tuturor posibilitatilor.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonymous1995 a răspuns:

Nu conteaza numai banii, cu o tipa ni poti iesi numai in oraș, poti sa ii propui o plimbare in parc, daca iti place tipa data viitoare propune-i sa Ieșiți la un suc(mai mult de 15 lei nu o sa te coste )

| LastyDJ a răspuns (pentru Anonymous1995):

15 lei? Fara ofense dar cred ca si daca o scoti la sifon va costa mai mult.

| Anonymous1995 a răspuns (pentru LastyDJ):

Ii iei un suc și tie o bere, nu o duci la șampanie si caviarwinking. Daca locuiești in Monaco sau St Tropez m-ai facut

| LastyDJ a răspuns (pentru Anonymous1995):

Daca te limitezi doar la atat ai dreptate, dar esti sigur ca nu va vrea mai mult?

| Anonymous1995 a răspuns (pentru LastyDJ):

Stai linistit prietene, ii zici dupa ce o scoti in parc(daca totul iese bine) "ce ai zice daca data viitoare am iesi sa bem un suc? Nu iti face probleme

| LastyDJ a răspuns (pentru Anonymous1995):

Ma bucur ca cineva e optimist, si s-ar putea sa ai dreptate, dar dupa parerea mea depinde si de fata.In caz ca e o nesimtita...

| Anonymous1995 a răspuns (pentru LastyDJ):

Frate,nu-ti mai fie frica de asta, n-o sa se întâmple, in cel mi tau caz o sa-si ia si ceva de mancare, mie nu mi s-a întâmplat niciodată sa facă faze din astea, mai ales ca sunt primele întâlniri si și tipa trebuie sa facă o impresie buna in fata ta

Răspuns utilizator avertizat
| Leerix a răspuns:

Doar la prima intalnire platesti si pentru ea, pe urma fiecare isi plateste consumatia lui, mie asa mi se pare normal. big grin

| AnaaMaria1995 a răspuns:

Mama, mor cand va aud ca nu aveti bani sa scoateti o fata in oras. Problema sta in felul urmator. Daca o fata te place, te lace pentru ceea ce esti tu, nu pentru banii tai. Ar trebui sa te gandesti ca fata care sta cu tine doar pentru bani, o sa te paraseasca imediat ce gaseste unul cu mai multi bani decat ai avea tu. Sunt fata, si crede-ma ca niciodata in cei aproape 20 de ani ai mei nu am putut accepta ca un baiat sa-mi dea nici macar 1leu. Nu stiu ce sa zic, acum daca tu aspiri doar la tipe 90-60-90, e clar ca astea vor doar bani. Depinde acum si ce fel de fata cauti tu.

| ywar a răspuns (pentru AnaaMaria1995):

Te felicit pentru raspunsul minunat pe acre l-ai dat si ma unge pe suflet ca mai sunt si fete care gandesc asa. Sunt mult mai in varsta decat tine si ma uit cu groaza la generatia de 18-19-20 care vine suierand ca trenul si in urma careia raman praf, prost gust, proaste obiceiuri. Bravo, din suflet.

| AnaaMaria1995 a răspuns (pentru ywar):

Multumesc frumos! Din pacate starea materiala a ajuns sa primeze in fata sentimentelor.

| yuly04 a răspuns:

Buna! Invata asta:Banii nu conteaza. Daca fata aia e capabila sa aiba o relatie doar pe sentimente se va multumi si cu o floare rupta dintr-un parc in timp ce va plimbati.Din contra e mai bine ca esti asa deoarece asa vezi adevarata fata a unei fete daca e materialista si cu ochii numai dupa bani ci nu dupa tine.Nimeni nu ramane singur o sa gasesti fata potrivita pentru tine.Multa bafta nu uita de sfatul meu.