| Levi123 a întrebat:

Salutare,sotia mea a nascut cezariana si a trecut o luna de zile, intrebarea mea este cand putem incepe activitatea sexuala?

9 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Dpdv medical 6 saptamani pauza
Apoi cand se simte ea pregatita, nu o forta in niciun fel

| Miruna333 a răspuns:

6 saptamani

| Madaxo97 a răspuns:

Mai așteaptă măcar încă 2 săptămâni, sau încă o lună, ar trebui să fie recuperată complet după operație.

| Raniaa a răspuns:

6-9 săptămâni (depinde de la organism la organism )

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai asteapta sa se vindece, nu o forta sa faca sex, ea iti va spune cand este pregatita, plus ca acum aveti un copil de care trebuie amindoi sa va ingrijiti, ea trebuie sa il alapteze, sexul mai poate astepta, prioritate au acum ea si copilul nu tu si sexul.

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa ce-i vine primul ciclu menstrual, iar daca nu are inca cilcul, dupa 40 de zile de la nasterea copilului (asa cum spune religia), sau cum spun medicii: dupa 6 saptamani de la nasterea copilului, ca uterul si organele ei interne sa aiba timp sa se refaca.
Folositi prezervativul, ca poate ramane gravida imediat!

| 1onur a răspuns:

Femeia a trecut prin moarte a dată viață la copilului vostru și tu cu gândul cu s-o. Mai repede... Doamne Dumnezeule...

| Karinush a răspuns:

De obicei dupa 6 saptamani, dar ea va trebui oricum sa se duca la un control ginecologic la implinirea celor 6 saptamani si ii va spune doctorul daca totul e in regula