| Houselaurie a întrebat:

Salutare. sper sa citeasca cineva si mesajul meu. e primul pe TPU, si am invatat multe de aici.am 17 ani, si am mai avut o singura prietena pana acum, acu vreo 2 ani, care a durat f putin.inainte eram cam timid, dar acum, zic eu, mia cam disparut aceasta timiditate.am inceput sa stau mai mult cu fetele pe sala la liceu.sunt realist si zic ca nu arat deloc rau.este o fata care imi place la mine in clasa de vreo 3-4 luni sa zic.mai faceam niste glumite mai radea, mai radeam si eu, la un moment dat am mai vb si pe mess, am invitat-o la un biliard sa bem un suc, dar zicea ca nu are chef sa iasa din casa, si de atunci nu am mai intrebat-o, pentru ca din ultimele discutii cu alte fete mi-am dat seama ca nu e asa de bine sa pisalogesti o fata prea mult.am incercat sa stau cat mai aproape de ea, la un moment dat parca radea mai mult cu mine, dar dupa un timp, totul s-a stins, si nu cred ca am gresit cu ceva, deoarece am fost atent la detalii. timp de vreo luna sa zicem, am incercat sa uit de ea.adica nu i-am mai acordat prea multa atentie.in acest timp am vrut sa ma dau la colega mea de banca, care este putin grasuta, dar arata destul de bine.am inceput sa vb cu ea, dar intr-o zi mi-am schimbat parerea despre ea pentru ca nu mi-a placut cum arata nemachiata, chiar daca acesta nefiind cel mai imp lucru.acum parca tind iar spre prima fata despre care v-am povestit.as avea curaj sa o invit la un suc, dar pe ea o stiu asa, fata care vorbeste cu mai multi, nu in sensul rau.si nu stiu exact daca are prieten in acest moment, stiu doar ca a avut. poate nu v-am plictisit cu povestea mea, si v-as fi recunoscatori celor care imi veti da un sfat, altul decat, fa-ti curaj intreab-o daca vrea sa iasa cu tine. o alta abordare.nu stiu ce sa mai cred despre ea, ba e glumeata ba suparacioasa.va multumesc pentru ajutor, si din cate vad pe aici se dau si funde.am sa dau si eu dar sa imi spuneti cum caci nu stiu, dar pe primul loc sper sa ma ajutati cu acea fata.

Răspuns Câştigător
| larysa_4174 a răspuns:

Incearca sa o inviti iar si daca si ea te place o sa accepte, mai ales daca ati fost mai distantati in ultimul timp. fetele care fac mai pe "bosumflatele"vor sa fie mai rasfatate, mai bagate in seama, mai rugate... cel putin fetele pe care eu le cunosc asa sunt. pup

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

O explicaţie pentru faptul că nu meriţi să ai o femeie prin preajmă: Eşti prea superficial.
Ţi-ai schimbat radical părerea despre una doar pentru că arăta nu-ştiu-cum nemachiată?laughing
Succes pe centură că-n altă parte nu meriţi.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Poftim, ţi-a spus-o Mayhem mai civilizat decât mine. Dar ideea e aceiaşi! Până nu scapi de superficialitate, nu ai ce căuta în preajma fetelor de un anumit tip.
Noroc.

| 666_7474 a răspuns:

Buna happy O explicatie la faptul ca nu ai avut mai multe prietene pana acum, cred ca este urmatoarea: in anii precedenti nu ai fost atat de preocupat de acest lucru, insa acum s-a aprins in tine dorinta de a avea o fata alaturi. E normal, firesc pentru orice tanar de varsta noastra. Incearca sa o abordezi, sau sa gasesti pe altcineva caruia sa i te confesezi si care sa te poata sprijini.

Eu sper sa te-am ajutat cat de putin prin acest raspuns, nu pot face mai mult. Succes in continuare! :*

| Houselaurie explică:

Kongeriket.eu zic ca e bine ca mi-am schimbat parerea acum si nu prea tarziu, cand sa zic ca eram cu ea si sa nu mai imi placa de ea.

daca vrei sa iti bati joc de oameni nu cred ca aici este locul.

eu am cerut doar o parere.

daca poti sa o dai civilizat bine, daca nu, treaba ta.

scriu pe acest site sperand sa imi fac prieteni nu altceva.

| Mayhem_8215 a răspuns:

Fratele meu zici ca ai scapat de timiditate, bun, perfect, atunci ce naiba iti asa mult sa o inviti la o Cola nevinovata? Te-a refuzat odata, nu destul de categoric, mai incerci odata desi nu prea ar fi indicat decat daca iti place de ea foarte mult. Intreab-o frate direct, poti sari si peste faza cu sucul, daca e dispusa si e libera bineinteles, ca deh e greu sa afli daca are prieten sau nu, si daca nu iese te reprofilezi pe colega, dar cu conditia sa nu o vezi nemachiata rolling on the floor. Serios acum, daca tu cauti sex sportiv, nu cauti unde trebuie. La fel si in cazul in care nu esti hotarat, mai bine lasa fetele sa-si traiasca adolescenta laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca nu stie ce isi doreste. Poate vrea ca voi doi sa fiti doar amici/prieteni...continua sa vorbesti cu fara sa te dai la ea.Cine stie unde ajunge. Sunt fata, si da, nu e cea mai buna alegere sa insisti.