| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, știu că pare ciudat sa spun asta dar trebuie sa mai cer și părerea celorlalți. Sunt însurat de 9 ani, de ceva timp soția mea îmi tot bătea apropouri sa mai condimentăm un pic relația sexuală. Ne înțelegem foarte bine pe partea sexuală cât și ca cuplu in sine. Că să nu mai lungesc, ar vrea sa aveam o relație deschisă din punct de vedere sexual si sa încercăm sexul in 3 și cu o fata și cu un baiat. Ii face plăcere să mă vadă cu alta și la fel ii face plăcere daca ar mai fi un bărbat. Eu am 31 de ani ea 24. Eu sunt o fire înțelegătoare dar și gelos. Câteodată o iau razna când mă gândesc. Câteodată îmi place ideea de a mai incercat și altceva. Ea este o fire deschisă și sinceră și mi-a mărturisit despre fanteziile ei. Decât să mă însele și să aflu mai bine sa ajungem la o înțelegere. Nu știu cum să procedez ce ar trebui sa fac...

Răspuns Câştigător
| Valentina8 a răspuns:

Salut! Casatoriti de 9ani? foarte frumos mai ales daca inca va intelegi atat de bine.
Ea vrea sex in 3. Tu vrei?
Daca nu vrei nu o fa doar pentru ea. Daca nu iti convine ideea nu o fa. Mie sincer. nu mi-ar placea. Sa-l impart pe iubitul meu cu o alta fata. Absolut NU. Respectul din partea lui pentru mine unde ar fi? La fel ca si in cazul tau. Hai doua fete si tu. poate ti convine dar sa vezi un alt barbat ca atinge sotia ta iubita, cum ar fi? ai putea suporta? Si nu e vorba de gelozie, e vorba de faptul ca. v-ati casatorit voi 2. Voi doi pentru totdeauna, voi doi in fata a tot ce se va intampla, voi doi in tot ceea ce faceti. Chiar daca e o fantezie (absurda)nu e ok. Parerea mea. In plus. daca nu vrei trebuie sa ti respecte alegerea si sa inteleaga. Daca vrei... fii de acord. Insa gandeste-te bine ca mai apoi sa nu regreti. Cum am spus. eu una, nu l-as lasa pe iubitul meu, atins/sarutat de o alta fata, sau ell sa atinga/sarute o alta. Nu

| statham a răspuns (pentru Valentina8):

Până la urmă o sa incercam sa vedem ce se întâmplă... Ea vrea foarte mult. o excita când "vorbim"despre chestia asta. îți dai seama că la nici un bărbat nu iar conveni sa o vadă pe soția lui cu altul. ea este foarte deschisa.

| Valentina8 a răspuns (pentru statham):

Eu inteleg, dar... tu? Cu ceea iti doresti tu cum ramane? Sa o faci doar ca sa nu o pierzi... e un pic trist. Gandeste te bine la ceea ce vrei ca s-ar putea ca dupa sa ai nopti nedormite si sa intervina certuri si ceva mai rau.
La urma urmei. faci cum vrei tu! Alegerea iti apartine, insa dupa acea alegere. nu vei avea NICIUN DREPT sa te plangi sau sa scotii ochii, sau sa regreti.
Bafta

| Valentina8 a răspuns (pentru statham):

Si totusi. sa zicem ca ti propune ca o "excita"gandul de a face o alta prostie. vei fii de acord de fiecare data? Vei fi de acordo o data. probabil ii va placea. Va veni cu idei si mai nebunesti fii sigur. Vei fi capabil sa tot accepti?
Ia in calcul fiecare posibilitate caci este o decizie grea.

| Valentina8 a răspuns (pentru statham):

"La nici un barbat nu i-ar conveni sa o vada pe sotia lui cu altul" si daca sexul in 3se va produce cu inca un barbat?
Fii atent

| Valentina8 a răspuns (pentru statham):

Si inca ceva... are 24de ani? Avea 15 ani cand v-ati insurat?

| statham a răspuns (pentru Valentina8):

Ar fi doar curioasa se încerce... Până la urmă dacă nu accept, poate să mă însele cu sau fără știrea mea. Știu pare crazy, chestia este că sunt intre. uneori sună bine ideea alteori nu.E ciudat și eu sunt dus câteodată.

| statham a răspuns (pentru Valentina8):

Suntem din 2011 împreună. M am exprimat eu greșit și de 5 ani in acte

| Valentina8 a răspuns (pentru statham):

Fa ceea ce simti atunci

26 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Aici sunt 2 parti ale problemei si avand in vedere deschiderea de care da dovada sotia ta cred ca daca o sa cauti sfaturi de la puritani care isi iau informatiile de la babe o sa ajungi rau.

1, In primul rand ar trebui sa apreciezi deschiderea de care da dovada si sa ii zici asta, e un lucu importat intr-o casnicie si trebuie apreciat, chiar daca deja o apreciezi, sa te asiguri si ca ii zici.

2. Daca totusi tinzi sa fii de acord, cea mai ok varitanta e swingingul in care o sa va jucati cu un alt cuplu, acolo trebuie stabilite reguli clare pentru amandoi gen daca o faceti in aceiasi camera sau in camere separata, folositi protectie, cu/fara saruturi, cum contactat cuplurile etc. Regulile alea trebuie stabilite impreuna si trebuie sa va tineti de ele. Swingingul e ok pentru ca ambii parteneri o sa aiba aceleasi beneficii.

3. Daca totusi nu esti de acord, ceea ce e ok si normal, trebui sa ii spui asta si sa lucrezi cu ea in scopul de a ii satisface alte fantezii cu care totusi ai fi ok. Ideea e ca intr-o casnicie nu poti sa zici nu si sa o lasi asa trebuie sa lucrati impreuna pentru a ajunge la un numitor comun iar daca asta nu se poate imtampla la treaba cu relatia deschisa poate exista alte chestii care i-ar placea.

Important e sa nu iti pierzi cumpatul si sa vorbiti, sunt sigur ca o sa gasiti o solutie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Citeşte ştirea cu privire la activitatea cluburilor de swingers : Roxana Ioniță, managerul primului club de swingers din România: "Există persoane publice care practică swing-ul"

''Roxana Ioniță a explicat și de ce ar alege cineva să devină swinger. „Motivul cel mai des întâlnit pentru care un cuplu alege să practice swing-ul este ca să scape de monotonie și pentru ca să-și stimuleze viața sexuală și apetitul sexual care scade odată cu trecerea anilor, aproape în orice cuplu. După ce ai ajuns la o anumită maturitate și experiență sexuală alături de partenerul tău, nu te mai satisface și nu te mai impresionează orice. Îți dorești alături de el experiențe noi", a declarat managerul clubului de swingers."
https://www.libertatea.ro/......-ul-565396

"Swingul, fenomen social de amploare în ţările europene, este cultura sexuală între persoane cu aceleaşi gusturi, tendinţe şi dorinţe de exprimare a libertăţii sexuale precum şi trăirea acestora fără limite", se arată pe pagina oficială a clubului de swingeri.
Activitatea clubului se desfasoara in camere de socializare la parter iar la etaj camere discrete pentru partide de amor, ar fi descrierea făcută de mai mulţi clujeni care au participat la petrecerile de swingeri care se petrec la club. Există şi o discotecă "frumos amenajată pentru socializare", bar şi bufet suedez
https://zhd.ro/......uj-napoca/
Fiindaca poate fi o experienta de neuitat, trebuie doar putin ''curaj'' si multa determinare pentru a incerca asa ceva. Sanatate!

| doctorandus a răspuns:

E COVID, mosule. Eu nu i-as da voie nici sa dea mana cu altul. Lumea se izoleaza si voi vreti contrariul.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este idee rea. Incercati si vedeti cum este. In felul acesta ii indeplinesti o dorinta mai veche.

| Sofer a răspuns:

Ar fi bine sa încerci și sexul în 3 dacă soția ta chiar vrea.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Ce zici daca intai incercati in 3 si apoi in 4?

Sa o gaseasca ea pe tipa.

| seth2016 a răspuns:

Cu gelozia ta nu te vad bine. Poate incercati niste jucarii, sau ceva mai kinky, in doi. Poate la distanta cu alt cuplu.

Pe de alta parte deschis nu inseamna deschidere totala. Puteti stabili niste reguli cu care sa fiti amandoi de acord.

Puteti lua pentru inceput un ajutor, femin sau masculin, care nu face sex, doar ajuta la fanteziile voastre. Daca sunteti OK puteti trece la sex in trei sau cu alt cuplu.

| ReZiSTorr a răspuns:

Sigur esti casatorit de 9 ani de zile. ea avea 15 ani sa inteleg nu? hmmm

Să nu o faci dacă ştii că nu te-ai simţi bine după.
Dacă o faci şi ai avea tot felul de gânduri, nesiguranţe şi ai "regreta" ea o să îşi dea seama de asta şi o să bată în retragere pe motiv că "nu îmi îndeplineşti fanteziile", "te-ai schimbat", "caut altceva".
Dacă nu o faci, ea o să aibă fantezia asta nesatisfăcută şi ori o face pe ascuns ori vine o zi în care îţi spune că vrea "să experimenteze".

Fanteziile nesatisfăcute pot distruge o relaţie încet şi sigur, îţi spun eu. E unul din motivele principale pentru care oamenii căsătoriţi înşală.
Aşa că reflectă bine asupra deciziei. Să nu o faci şi să ai sentimente de culpabilitate după.

| statham a răspuns (pentru Unknownzgw):

Mersi mult de răspuns. Chiar simt înțelegere în răspunsul tău.

| Valentina8 a răspuns (pentru Unknownzgw):

Fanteziile nesatisfacute pot incet incet sa distruga relatiile? 1-Depinde de ce fel de fantezii si 2-Respectuul? Nimeni nu intelege ca in orice fel de relatie respectul este toata baza! Respectt! Daca unu nu doreste ceva celalalt trebuie sa respecte acea alegere! Pe un anumit subiect amandoi trebuie sa fie in totalitate de acord. Revin la respect. Totul e despre respect. Respectul fata de acea persoana si respectul de sine. Daca eu fac ceva ce nu-mi doresc pentru tine, respectul fata de mine insu-mi unde e? Iar daca tu nu intelegi ca nu imi doresc, respectul tau pentru mine unde e?
Respectul si intelegerea fac totul. Pot sa am eu fantezii cu africani daca iubitul meu nu vrea foarte bine doar nu am sa ma despart de el (la urma urmei tot din vina mea) Si la fel ca si el poa'sa aiba el fantezii cu blonde si altele daca eu nu-mi doresc sa faca bine sa ma respecte.
Lipsa de respect aduce relatiile la destramare, caci daca exista respect nu exista nici tradari, nici minciuni, nici nimic de genul acesta. RESPECT

Nu am negat că respectul stă la temelia unei relaţii.
Vreau să transmit doar că mai devreme sau mai târziu, câteodată fanteziile neîndeplinite duc la destrămarea relaţiei. Gândeşte-te că persoana din cuplu care are fantezia nu şi-o îndeplineşte. Ori o să se simtă prost în legătură cu asta şi nu o să se vadă pe moment, dar în ani de zile când se mai adună şi altele chestia asta poate ajunge să cântărească foarte mult. Dacă pur şi simplu renunţă la fantezie din "respect" pentru partener poate să ajungă într-o zi, tot când se adună mai multe, nu doar chestia asta, la concluzia că "nu există suficientă compatibilitate" sau "nu sunt dispus să renunţ la plăcerile mele".
Câteodată se întâmplă asta, câteodată nu. Dar din ce am învăţat din experienţele oamenilor din jur de cele mai multe ori se întâmplă asta.

| Valentina8 a răspuns (pentru Unknownzgw):

Da se intampla. insa dupa parerea mea cine se desparte pe acest motiv nu iubeste cu adevarat.

Păi nu se desparte nimeni "pe acest motiv". Bine, asta în ideea în care nu apelează la altcineva să îi îndeplinească fantezia (înşelat). Ăsta e doar "şi pe lângă asta, mă despart de tine şi pentru că...X", adică ceva ce e folosit ca motiv, deci cântăreşte şi el dacă se adună mai multe frustrări.

| Valentina8 a răspuns (pentru Unknownzgw):

Multe frustrasi, oameni frustrati. Inloc sa incercam sa traim cat mai simplu posibil ne complicam vietiile cu toate porcariile vazute pe internet sau mai stiu eu de pe unde.

| Cineva797406016386 a răspuns:

Stai o leacă adică tu te ai căsătorit cu ea de la 22 de ani și easa căsătorit cu tine de la 15 ani?

| H4kai a răspuns:

Varianta in 3 cu inca un barbat pica din start.