| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, Sunt baiat și am vârsta de 17 ani jumate, de câte ori e bine să te masturbezi? E un lucru normal?

Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu, ai fi mult mai fericit dacă ai renunța complet, ai scăpa de vinovăție și mustrări de conștiința. E o dependenta de care scapi greu și îți creste șansele de a nu putea întreține pe urma un act sexual obișnuit.

| Violleta2022 a răspuns:

Normal si sanataos este de 2-3 ori pe saptamana!
Masturbarea excesiva putand duce la: disfunctii erectile, lesin sau chiar moarte.

| helpforyou a răspuns:

De cate ori simti nevoia.
Dar atentie: de cate ori te termini pierzi si cantitati mari de zinc. Ca re duce la probleme majore de sanatate. Fara gluma.

| Andra4862 a răspuns:

E normal dar de 2-3-4 ori pe saptamana

| Anonim147943 a răspuns:

Buna. Sa te masutubezi e un lucru perfect normal, te poti masturba de cate ori vrei, numai sa ai grija sa nu ajunga o obsesie! Si ai grija sa fie facut in intimitate!