| Boxter a întrebat:

Salutare. Sunt despărțită de fostul deja de 8 luni. La început era greu, dar nici acum nu e ușor. Undeva prin Noiembrie el a vorbit prima data după ce ne-am despărțit, am vorbit clar, fără sarcasme de-alea aiurea. După asta nu am mai vorbit. Se saluta doar. Odată m-a prins în coridor în colegiu și tot am început sa vorbim și m-a cuprins și mai nu m-a sărutat, adica a făcut-o doar ca pe obraz. Mi-a zis de vreo trei ori sa întoarcem relația, când spunea asta parca era serios dar așa vorbea cam cu glume. Eu nu l-am luat in serios. După aia iar nu vorbea cu mine. In colegiu am un prieten și fostul crede ca eu am ceva cu prietenul cela. Însă asta nu e așa.Am auzit ca crede ca avem relații. Fostul a început de ceva timp sa se râdă de mine. Uneori ma prinde prin coridoare și ma întreabă ce fac și totodata se rade. Nu înțeleg ce sa fac, cum sa o termine. Mie îmi place de el dar eu nu pot sa rezist când el face așa. Apropo, neam despărțit din inițiativa lui. El a zis un motiv banal dar pana la urma am găsit o conversație și l-am văzut cu fata aia din conversații și am înțeles care a fost cauza adevarata a despărțirii.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| DeathIncarnate a răspuns:

Hey,traiesc ceva similar.
Un lucru vreau sa-l zic, o relatie cu un fost are un final cunoscut.O sa te amagesti si mai tare de vrei sa incerci iar...de ce nu vrei sa cunosti alt baiat?
Crezi ca lumea ta se termina la "fostul"?
O relatie cu un fost e ca si cum ai reincalzi cartofii de la Mc Donald's.
Daca a putut sa stea fara tine atatea luni de zile (in cazul tau 8 luni/ca o paranteza in povestea mea 10 luni),atunci e clara treaba.
Repet,tu deja cunosti finalul acelei relatii oricat de mult te-ai minti ca o sa fie altfel, pana la urma o sa te amagesti mai mult decat inainte.
Am trait asta pe pielea mea, din pacate sunt nevoit sa traiesc asta din nou pentru persoana fata de care am eu sentimente/emotii, si pentru ca o respect pe ea ca om, ii respect si decizia si implicit o astept inapoi la mine.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si de ce iti mai bati capu? ai si gasit ca te-a inselat, s-o plictisi acu si n-are pe cine sa deranjeze si s-a gandit ca te convinge pe tine mai usor sa te intorci inapoi

| corbulalbrosu a răspuns:

Greu sau practic aproape imposibil sa mai poti avea incredere intr-o persoana care ti-a ranit sufletul si mai ales fara sa-i fi gresit cu ceva. A facut-o odata, inseamna ca o poate repeta si alta data. Sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Lasă-l.
De ce nu îți vezi de viața ta? Nu îl mai băga în seamă.

| Stropdeploaie a răspuns:

Hei buna! Incearca sa fi puternica,! Nu slaba! Nu i lasa pe cei din jur sa profite de slabiciunile tale! Nu l mai lasa nicicum sa te atinga! Respinge l din start! Da i cu flit din start!

| Violleta2022 a răspuns:

Si care-i motivul povestirii tale?
Exista vreo intrebarea pentru noi?