| tudorpop a întrebat:

Salutare,
Sunt indragostit cam rau de o fata...am fost cu ea cateva saptamani, dar ne-am despartit pe motiv " ca inca ii mai place de fostul prieten" cu care a fost cativa ani. Acum nu mai exista posibilitatea ca ei sa fie impreuna...si ma tot intreb cum as putea sa ma reintalnesc cu ea si sa ne impacam? Nu stiu daca ii place de cineva in momentul asta, si imi e aiurea sa ii trimit un mesaj sa o intreb ce face ( astfel sa declansam o conversatie ), ca de fiecare data cand i-am mai dat, imi raspundea prin mesaje scurte, care denota faptul ca nu prea sa vorbeasca cu mine. O inca mai cred ca ii place de mine, stiu asta foarte bine, dar problema e ca nu stiu cum sa actionez laughing. Astept raspunsurile voastre. Multumesc!

4 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Fratioare, cand o fata iti da papucii pe clasicul motiv ca "inca ii mai place de fostul prieten", ea iti spune de fapt ca nu te place si eu zic ca e cazul sa iesi repede din peisaj ca sa eviti sa suferi inutil.

| eelenaly a răspuns:

Ai trei variante
1.O cauti si ii spui adevarul ca o iubesti si ca vrei sa fii din nou cu ea si sa incercati din nou
2.Sa nu o cauti si sai dai de inteles ca esti indiferent si sa speri ca te va cauta ea, sau.
3.Nu o mai cauta si incearca sa iti cauti pe altcineva, alta fata care te poate face fericit happy

| itisnothingbutsomefeelings a răspuns:

Buna,din moment ce fata ti-a spus asta nu te merita. Exista o gramada de fete ok care sa merite un baiat.Parerea mea este sa nu o mai cauti deoarece nu merita.Incearca sa gaseti un alt tip de persoana cu care, sa poti comunica.

| Ovidiu200 a răspuns:

Spune-i ca tu chiar o iubești cu adevarat