| VsM a întrebat:

Salutare TPU acum 3 zile eu si prietena mea ne.am despartit, dupa 4 luni de relatie, imi este dor de clipele petrecute langa ea, de momentele cand vorbeam la telefon, si de momentele in care ne sarutam si ne tineam strași in brate, vreau sa ma ajutati cu niste sfaturi : ce pot face sa trec peste acest eveniment naspa, imi este dor de ea dar are pe altcineva ( fara raspunsuri jignitoare ) mersi frumos

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Concentrează-te pe lucrurile pozitive pe care le-ai învățat din relația cu ea. Astfel o vei avea o perioadă în continuare lângă tine, dar vei și învăța lucruri noi, vei dezvolta zone "virgine" până acum în educația ta. Caută să te reinventezi cumva. Mai bine spus să renunți la toate chestiile care nu te reprezintă cu adevărat. Până ajungi la esența a cine ești tu. Mai puțin e mai bun. Încearcă să renunți la acele persoane și obiceiuri care nu te duc nicăieri și concentrează-te pe câteva pasiuni. Caută să devii foarte bun în unul sau mai multe domenii. Să devii o autoritate, să ai un cuvânt de spus, bazat pe experiență proprie și date concrete. Încearcă să înțelegi de ce era firesc să nu rămâneți împreună. Ce lucruri îți sunt acum accesibile și înainte nu le puteai face, pentru că ea îți ocupa timpul și întreg interesul? Ce lucruri ai fi vrut să experimentezi împreună cu ea dar te-a refuzat sau nu ai îndrăznit să i le ceri?
Nimic nu e întâmplător și iubirea chiar nu e de ajuns. De la un moment dat cu fiecare persoană va trebui să o iubești în secret pentru că nu mai ai voie să o faci declarat. O porți în suflet și mergi mai departe. Ea va fi tăria ta în anumite momente grele. Când viața pare să nu mai aibă sens tu vei ști că ai iubit și ai fost iubit. Și nimic nu se poate compara cu asta, nici un obstacol al vieții.

| kandaraki a răspuns:

Pai daca ai fost fraier si ai pierdut-o, acum te mai si plangi de acest fapt. Invata sa pretuiesti ce ai la moment, ca pe urma regreti.
Fii barbat, nu plange.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă n-ai ***-o bine laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tin minte ca ai mai scris acum cateva zile ca ai facut sex cu sora unui prieten ceea ce imi da de gandit ca tu de fapt ti-ai inselat prietena... Nu iti spun direct ca meriti, dar intelegi tu.

| RAY a răspuns:

Naspa,aprindei o lumanare care sa arda in amintirea ei, amin