| 19ZenS48 a întrebat:

Salutare TPU! Am luat o pauză de 4-5 luni de la activitatea mea sexuală și performanțele mele au scăzut drastic.Mentionez ca am avut partide foarte lungi inainte(de obicei la al doilea număr începeam actul sexual propriu zis), uneori o făceam și din prima și tot mă ținea foarte mult.Am început să iau suplimente alimentare și am luat 27 de kg în greutate de a lungul unui an, iar în momentul de față apuc să pompez de două ori la primul număr și asta e tot.Nu am mai încercat al doilea număr deoarece mă simt prea descurajat să mai încerc.Ca dotări folosesc prezervative cu diametrul de 60mm și nu știu dacă nu e o problemă și faptul ca ea e prea strâmtă.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, ete vremea sa te apuci de sport si sa iti revii in forma normala, fit si santos, cu putere de viata si desex.

| 19ZenS48 explică (pentru Violleta2022):

Am în continuare un stil de viață sănătos.Am fost skinny, am făcut sală si cu o alimentație corespunzătoare am ajuns la o formă fizică frumoasă.Dar în schimb mi-a afectat viața sexuală. Sunt dispus să iau și spray sau ceva care să mă ajute, doar recomandați mi ceva util

| Violleta2022 a răspuns (pentru 19ZenS48):

Performanta sexuala tine de creierul tau si de puterea de concentrare si dorinta pe care o ai fata de persoana respectiva.
Evident ar putea fi si o cauza fiziologica, daca ai luat aproape 30 de kg in plus, intr-un singur an, ceea ce este ingrijorator de fapt.
Din pacat spray sau clei care sa-ti intareasca penisul nu exista. Exista viagra pentru performanta in pat, dar nu as recomanda-o pentru ca nu-ti rezolva problema si nu poti lua pastila asta de fiecare data cand ai vrea sa faci sex.
Mergi la medic si cauza cauza problemei, ca sa o poti indeparta si revenii la normal.
Sanatate multa!

| 19ZenS48 explică (pentru Violleta2022):

Am 19 ani, nu e vorba de întărirea penisului.numere pot să dau și 3-4, problema e ca nu mă ține deloc la primul număr și pe al doilea îmi e frică să îl mai încerc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru 19ZenS48):

Mergi la investigatii medicale!

| doctorandus a răspuns:

Dap, use it or lose it. Din moment ce ai luat acea pauza, libidoul tau e in picaj liber.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

A, da, colesterolul este marele dusman al potentei. Mergi la medic (cardiolog).

| 19ZenS48 explică (pentru doctorandus):

Am în continuare un stil de viață sănătos.Am fost skinny, am făcut sală si cu o alimentație corespunzătoare am ajuns la o formă fizică frumoasă.Dar în schimb mi-a afectat viața sexuală. Sunt dispus să iau și spray sau ceva care să mă ajute, doar recomandați mi ceva util.Nu consum alcool și nici nu fumez!

| doctorandus a răspuns (pentru 19ZenS48):

Nu am o solutie pentru problema ta. Mergi la medic.