| Rockass987 a întrebat:

Salutare, TPU. Am mare nevoie de ajutorul vostru. M-am certat cu prietena mea.Eu vineri plec în altă țară, pentru o săptămână. Iar aseară ne-am întâlnit, am stat cât am stat și au făcut glume pe baza lipsei mele. (gen. "o săptămână scapi de mine "). Atunci ea a spus "Da,o să mă întâlnesc cu un alt băiat (nu contează numele,i l-a dat). Eu îl cunosc pe acel băiat și știu că își încearcă norocul la multe fete,iar în ultima perioadă, chiar la prietena mea, din spusele ei. Eu atunci m-am cam supărat,gândindu-mă că în lipsa mea,ea i-ar putea cădea în plasă. I-am spus și ei chestia asta și s-a supărat, chestia asta întâmplându-se aseară. Acum amândoi suntem supărați, ea pe mine și eu distrus de gândul că i-ar putea cădea în plasă. Vreau două sfaturi.
1. Ce să fac să ne împăcăm?
2. Cum să scap de gândul ăla?
Mulțumesc mult, fundă!

6 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

In primul rand incearca sa gandesti mai larg.
O saptamana nu inseamna 1 luna, 1 an....sunt doar 7 zile. Daca intr-adevar te iubeste nu va avea nimic cu acel baiat (desi mi se pare absurd ca in 7 zile sa fie enul de fata care sa se dea la altul cat timp tu esti in alta tara, gandeste-te ca multi oameni au relatii la distanta). Ea trebuie sa fie suficient de matura incat sa gandeasca ce e bine si ce nu, poate a vrut doar sa te faca gelos (gelozia e arma prostului, dar ar fi alegerea ei asta). Sincer, eu as vorbi cu ea, i-as spune ca daca intr-adevar ma iubestr nu va avea de-a face cu acel baiat si cam atat. Vezi cand vi inapoi in tara, daca e totul ok mergeti inainte, daca a fosf infidela las-o balta. Fara incredere unul in celalalt nu faceti nimic.

| LoveSleep a răspuns:

O iei de mânuță și îi spui că nu vrei să pleci știind că sunteți certați.
Dacă nu "te iartă" e clar, tipu ăla e mai interesant decât tine.

| SkyPilot a răspuns:

Poti sa vorbesti cu ea si sa ii ceri iertare, Un buchet de trandafiri rosii te ajuta mult. Ii explici fetei ca nu ti-a picat bine gluma ei mai ales ca esti oricum trist ca nu o vezi in timpul cat esti plecat.
Ai sa scapi de acel gand pentru ca fiind doar o saptamana, ve fi foarte ocupat.
Ar fi frumos sa o suni de acolo doar ca sa ii spui ce simti pentru ea (nu intrebi nimic de individul ala).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa va impacati daca ea deja ti-a spus ca are de gand sa stea cu altul in lipsa ta? Esti prost?

| MaleficaFaraNume a răspuns:

Vorbeste cu ea deschis demonstreazai ca poate avea incredere in tine, spuinei ca e mai bine sa fie deschisa cu tine
1. impacati-va
2. daca te iubeste mai ai nevoie de ceva?

| Ioana1860 a răspuns:

Uite sa fie intre noi,de obicei noi fetele vrem bagate in seama, iubite, rasfatate.
si cateodata cautam cearta sa vedem daca partenerii nostri ne iubesc, incearca sa-ti expui sentimentele, dar daca ea te ameninta in continuare las-o sa plece si daca te cauta no baga in seama fiindca asa fac fetele care umbla cu mai multi baieti. Daca te va intelege te iubeste daca nu te intelelge vrea doar o aventura. Funda?