| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, am nevoie si eu de niste sfaturi.Imi place de o fata.Inainte cu cv timp eu nu prea o placeam asa eram prieten sa spun cu ea o cunosc deci stiu cam ce o duce capu, ea cred ca atunci ii placea putin de mine ca tot dadea semne, gasea orice motiv parca numa sa vorbeasca cu mine dar eu eram prea chior nu imi dadeam seama dar acu imi place de ea si mie.Deaia va rog sa imi spuneti si mie ce sa fac ca sa ajung sa fiu cu ea.
Cred ca ii placea si pentru ca eram putin mai matur ca restul din clasa de la mine si pentru ca cant la chitara.
Deaia va rog sa imi spuneti si mie cum sa o cuceresc, si na sa nu par un disperat dupa ea.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fara sa te simti ofensat, dar, "ca canti" tu, este strict treaba ta, dar cu ce suntem noi vinovati ca tu ne chinui cu scrisul tau? Cu speranta "ca canti " mai bine decat scrii, cucereste-o cantand!

| Pearl01 a răspuns:

Pai ai putea sa vorbesti deschis cu ea, sa stii si tu daca te mai place sau nu. Asa se intampla de multe ori, ca unei persoane sa-i placa de tine si tu sa nu vezi, iar cand ajungi sa-ti placa tie de ea, ea nu te mai place. Daca vrei s-o cuceresti, vorbeste deschis. Daca ei nu-i mai place de tine, o sa fie mai greu. Fii mai atent la gesturile ei fata de tine, fi mai apropiat de ea, da-i "semnale" ca o placi, ca iti place compania ei...fa cum simti.