| hahahahehehe a întrebat:

Salutare TPU, am o problema destul de mare.

Acum cateva zile prietena mea mi-a spus ca de o vreme nu mai are atractie fizica fata de mine si ne-am despartit. Am fost impreuna 9 luni. Am incercat sa repar lucrurile, sa vorbesc cu ea, sa duc flori, sa ma milogesc etc. Din pacate ea a zis ca pur si simplu nu ne potrivim si sa nici nu incerc.

Eu am 25, ea are 24. A avut o relatie cu un tip timp de 8 ani care i-a facut vant dupa ce a aflat ca flirta cu mine prin mesaje, dar ea tot tinea legatura cu el, nu i-a dat block si odata i-a scris ca daca are ceva pe suflet poate sa-i scrie oricand pentru ca il va intelege.

Am avut mai multe certuri si tot timpul imi reprosa ca pentru ea nu-i usor sa treaca peste.

Poate sunt putin cam disperat, dar ea a fost prima fata din viata mea.

Eu sunt un tip mai retras, putin mai monoton, ea e putin mai petrecareata.

Intrebarea mea ar fi, as mai avea sanse sa ne impacam? Si daca da, ce ar trebui sa fac. In principiu astept un raspuns de la femei dar orice e binevenit.

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

Nu. Nu mai sunt sanse. Da-ti tie sansa sa fii fericit langa persoana potrivita.
Daca te respecti si te iubesti, nu ai dori sa fii cu o persoana care nu te vrea in viata ei.
Fata a fost sincera si ti-a marturisit ca nu mai simte atractie fizica fata de tine, puteai sa ii duci toate florile de pe lume si sa te milogesti non stop, nu mai aveai ce face. Daca o persoana iti spune si iti arata ca nu te vrea in viata acesteia, intelege ca nu mai are rost sa tragi de ceva, daca celalalt om nu isi mai doreste.
Imagineaza-ti ca cineva ti-a retras invitatia de la petrecerea lui, ai mai insista ca vrei sa mergi, te-ai ruga de acesta sa te lase sa vii, te-ai duce zilnic la usa lui doar pentru a ii spune cat de tare isi doresti sa mergi la petrecere? Lasa sentimentele la o parte si gandeste realist. Nu este in puterea ta sa o faci sa se razgandeasca. Fata deja a ales.
Fata oricum nu era pregatita pentru o relatie din moment ce inca suferea dupa fostul, mai ales fiind si o relatie foarte lunga. Ar fi trebuit sa te gandesti la asta, insa, prima fata, sentimente, e de inteles.
Nu te ruga de oameni sa ramai in viata lor, daca te aprecieaza si tin la tine, nu renunta la tine

| hahahahehehe explică (pentru Miruna333):

Multumesc frumos pentru sfat! O sa imi tin capul sus si merg inainte!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca sunt sanse de impacare, fiindca tu ai fost "relatia tampon", dupa marea ei despartire, care nu conteaza niciodata si care nu rezista niciodata.
Da-i pace, nu esti compatibila cu ea si clar nu te iubeste, ca nu ar fi renuntat atat d eusor la tine.

Cauta-ti alta!
Dar nu uita, nu-ti mai lau din astea proaspat iesite din relatie, ca nu te ajuta cu nimic, dimpotriva, cand isi revin iti dau papucii.

| sierra1 a răspuns:

"Un tip... i-a facut vant dupa ce a aflat ca flirta cu mine...mai avea sanse sa ne impacam?"

acceptă că ți-a venit ție rândul. Du-te inainte, sigur găsești pe altcineva potrivit ție (un tip mai retras, putin mai monoton)

| MestrulYoda a răspuns:

Alta,doar nu vrei sa ramai la un corp toată viata la câte a facut d-zeu