| gogoasa_7059 a întrebat:

am o problema.

eu am 16 ani. iar o vecina are 14 ani. si are mare incredere in mine, si a decis sa o faca. ea este virgina. si vrea sa o faca sa vada cum e senzatia si din dragoste. ea maine vine la mine.

ce sfaturi imi dati?
cum fac sa nu o doara?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai bine potoleste-te. O fata de 14 ani nu are discernamant si orice act sexual cu ea, chiar daca isi da acordul, se numeste viol. Iti dai seama ca ginecologul va anunta procuratura si in ultimul caz de genul asta pe care l-am vazut un baiat cam de varsta ta s-a ales cu o condamnare de 5 ani. Se gaseste sia cum in Penitenciarul de minori si Tineret de la Craiova unde este tratat de ceilalti detinuti ca un violator de copii (ceea ce si este).

| Annellise a răspuns:

Draga gogoasa, in primul rand trebuie sa fiti siguri ca asta doriti aman2 sa faceti. Ca sa nu o doara chiar de loc este cam greu sau poate chiar imposibil. Eu v-as sfatui sa mai asteptati... puteti sa va sarutati si sa va simtiti bine dar sa nu o penetrezi. Cu cat va fi vecina ta mai excitata, cu atat i se va uda vaginul mai tare, adica o vei putea penetra mai usor si nu o va durea asa de tare. Trebuie sa se simta bine, si sa fie relaxata, nu stresata si speriata. Dar daca o rasfeti si ii oferi ei un masaj, nista mangaieli si multa pasiune, in 1 rand sa ai un decor care sa o faca sa se simta in siguranta gen: lumanari sau petale de trandafiri. Da stiu, cam siropos cam ca in telenovele, dar crede-ma ca are efect. Multa bafta si sa ne scrii ce s-a mai intamplat! Te pup happy

| Crazyfish a răspuns:

Dude,nu fi fraier!
Da-o-n muma-sa, trimite-o la plimbare, va nenorociti amandoi.

| katerina96 a răspuns:

Primul sfat. sa fie din dragoste trebuie sa fie gen lumanari si petale de trandafiri. trebuie sa iti permiti... esti baiat mare.
2. incearca sa o faci sa se simta in largul ei, sa fie cand mai comoda.
3. faci baie neaparat.
4. daca vrei in dormitor las-o pe ea dedesubt, o sa vezi k o sa se simta mai in siguranta cu corpul tau deasupra
5. nu o lua repede ai venit gata ti-o trag, va uitati la un film, o saruti, atingeri usoare pe picior si in zona sensibila, o saruti usor pe gat, tragi usor cu dintii de lobul urechii, atingeri usoare pe sani.
6. cand o dezbraci, sa o faci uitandu-te la ea, nu o studia k poate fi jenant.
7. sfarsitul preludiului se lasa cu saruturi de pe buze pe sani de pe snai pe abdomen, apoi pe spate( coloana) si unde mai vrei tu. o lasi pe spate usoor si dupa ai grija cum faci sa fie cat mai excitata.
8. ai grija sa nu ramana gravida. i-ati prezervative in in caz ca nu stie calendarul unei menstruatii.

| AdiBSN a răspuns:

Lingeo.

| domnikbyby a răspuns:

Cred ca la varsta asat e cam devreme pentru inceperea vietii sexuale.Eu zic ca ar fi bine sa mai astepte.E greu sa-ti dai seama ca el e baiatul potrivit pentru tine, care te va face fericita.

| AbreaKadhabra a răspuns:

Sa nu o bagi pe toata!