| CosmynAdryan a întrebat:

.. Am o problema... Imi place foarte mult de o fată, am ieșit împreuna de 2 ori în oraș, cred că și ea ma place fiindca am observat câteva semne... Faptul cum ma privea, când stăteam pe o bancă sau ceva ea se punea cu capul pe mine si stăteam permanent îmbrățisati, ma lasa să o pup, frunte, obraz... Făceam același lucruri ca si cum am fi un cuplu, dar nu suntem... Ea stie deja că o plac, ne cunoaștem de ceva vreme, acum eu nu stiu ce ar trebui să fac, ar trebui să o sărut? Sa i spun ceva anume? Nu stiu ce sa fac, eu sunt mai timid, nici nu stiu sa sărut și ea este timida, doar că ea a mai avut un prieten cu un an în urmă, ea mai știe câte ceva dar eu nimic... Nu vreau să fac vreo greșeală, vreau niste sfaturi cat mai multe dacă se poate, va roggg, dau fundiță celui ce îmi explică cu amănunte ce ar trebui să fac!

Răspuns Câştigător
| minnie07 a răspuns:

Deci...daca o placi si tii la ea ar trebui sa-i spui tu... Si gata... daca zici ca esti emotiv iti tragi aer in piept si ii spui, simplu.(după ce o saruti)
Si da...ar trebui sa o saruti, nu are importanta ca stii sa săruti sau nu..in acel moment nu contează altceva decât sa încerci sa-ti controlezi bătăile imimii, pentru ca nu vei auzi nimic altceva decât bătăile inimii fetei si o parte din ale tale
Pur si simplu cand o imbratisezi ii zici sa se uite la tine si o faci, ca vrea ca nu vrea o faci..vei vedea dupa daca vrea si ea o relatie cu tine. Asa ar fi cel mai bine...inchizi ochii si gata...nu te gândi ca ti-e frica...nu are rost, cum se zice " O viata ai, trăiește -o fara frici"
Dupa ce o saruti ii zici ca tu o iubesti cu adevarat si apoi o imbratisezi...ea nu va putea răspunde pe moment daca e emotiva.dar pe parcurs vei vedea ca va fi totul bine... sper
Sper ca ti-am fost de ajutor! BAFTA! happy
Fundița?

1 răspuns:
| MidnightR a răspuns:

Daca fata e de treaba, nu o sa se intample nimic in urma acelor greseli.