| avy a întrebat:

Dati-mi un sfat, sunt intr-o relatie de 2 ani jumatate cu o fata. M-am inteles bine cu ea, am mai avut certuri, dar nimic grav. Ea a plecat in strainatate pentru viitorul nostru. Totul a fost bine pana acum, dar in ultima saptamana s-a comportat ciudat, adica nu mai era ea aceeasi. Munceste mult acolo, e obosita, nervoasa, o inteleg.
Inainte ma suna mai tot timpul, acum, de exemplu seara, nu prea ma mai suna, zice ca mai are de munca, dar munca a terminat-o
si ea iasa in oras cu inca o prietena a ei. Nu stiu ce sa mai cred, imi zice toata ziua ca ma iubeste, si ca n-ar trebui sa-mi fac griji, ca nu ma inseala si ca e doar pentru mine. Eu imi fac fel si fel de ganduri. Nu m-a inselat niciodata, sau asta vreau sa cred eu. Oare vrea sa se desparta de mine de ma minte? Voi daca ati avea o relatie serioasa, ati minti persoana draga ca o iubiti? Sau ati pune capat cat mai repede relatiei? V-am spus, zi de zi imi spune ca ma iubeste, ma suna cam de 2 ori pe zi, inainte de 3 ori, uneori si o data. Dar mi se pare schimbata. Mi-e greu sa cred ca intr-o saptamana sa cunoasca pe cineva si sa dea cu piciorul la o relatie de 2 ani jumate. Dati-mi si voi un sfat.

Răspuns Câştigător
| Floricikmov a răspuns:

Poate ca ii este frica sa iti spuna, gandindu-se ca o sa fii gelos si o sa va certati, exact cum ai spus si tu. Totul este posibil. Asteapta sa mai treaca putin timp sa vezi daca tot asa decurge relatia. Nu ar fi bine nici sa dai cu piciorul la 2 ani jumate ce ia-ti petrecut impreuna.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poate ca si-a schimbat prietena si acum este mai ocupata; si ea este om, nu?

| avy explică (pentru neutrino):

Asa-i, poate este si varianta asta.

| Floricikmov a răspuns:

Nu mai fi asa agitat incearca sa fii mai calm si sa gandesti cu capul limpede nu cu o mie de ganduri. Ei iai spus pana acum ce gandesti sincer? Eu cred ca nu iai spus nimic. Incearca sa vorbesti cu ea ca tot spui ca aveti 2 ani impreuna ar trebui sa comunicati. Si ar trebui sa o intelegi si pe ea ca poate are treaba sau mai are unele proble nu stiu acum depinde ce vei face tu. Succes!☺

| avy explică (pentru Floricikmov):

De spus i-am spus, am vorbit cu ea. Stii cum e? E ca atunci cand crezi ca totul s-a rezolvat, te-a inteles, te face sa crezi ca totul e ok, si apoi dupa un timp iti dai seama ca iar te minte. Poate ii este frica sa-mi spuna ca se duce in oras sa nu cred eu ca o bat la cap sau ca is gelos dupa aia. Ma gandesc si la varianta asta.

| Floricikmov a răspuns (pentru avy):

Poate ca ii este frica sa iti spuna, gandindu-se ca o sa fii gelos si o sa va certati, exact cum ai spus si tu. Totul este posibil. Asteapta sa mai treaca putin timp sa vezi daca tot asa decurge relatia. Nu ar fi bine nici sa dai cu piciorul la 2 ani jumate ce ia-ti petrecut impreuna.

| Floricikmov a răspuns:

Multumesc pentru funda. O zi frumoasa si fericita!