| soultaker a întrebat:

.. de ce mai toate fetele pun aspectul fizic al unui baiat inainte de toate? nu vreau raspunsuri false si pline de modestie vreau sa raspundeti sincer. ce ar trebui sa faca un baiat care nu arata asa bine pentru a cucerii o fata daca nu are nici cea mai mica sansa daca e respins din start?

33 răspunsuri:
| andrei a răspuns (pentru malina1):

Da, ai dreptate, fiecare e frumos in felul lui, dar fiecare priveste frumusetea din alt punct de vedere.

| Numero1 a răspuns:

Asa a fost dintotdeauna, asta este o lume in care se promoveaza frumusetea, nu poti tu sa-i impui unui om sa nu-i place ce-i frumos, vorba aia ce-i placut ochiului, dar asta nu inseamna ca doar aspectul conteaza, asa e conteaza dar conteaza si interiorul, e rau de ce-i ce nu le au pe amandoua.

| aleksia1 a răspuns:

Vrei sinceritate? Stii care e treaba? Prima oara cand intalnesti o persoana ce vezi? corpul, nu? cum te astepti sa iti sara o fata in brate asa din prima daca nu esti cine stie ce frumusete? Pe bune nu va inteleg.si chiar daca cei care arata mai bine sunt niste nesimtiti. fetele sunt prea obsedate de ce va spune lumea.Mai clar iti urasti iubitul dar vrei sa fii vazuta cu el pentru ca este frumos.Cam asa merg lucrurile si presupun ca la baieti nu e mai diferit.Si sincer... eu nu as vrea un baiat care sa fie el insusi! Un baiat trebuie sa arate ca face tot ce poate sa fie dragut...dar si natural intr-un fel.Adica sa nu te duci la o intalnire in parc si el sa se astepte sa vii in rochie de seara si sa spuna dezgustat uite-o si pe asta cum arata etc